Przejdź do głównej zawartości

Elmer i wyścig - Wydawnictwo Papilon

Dokładnie pół wieku temu David McKee, brytyjski pisarz i ilustrator książek dla dzieci, stworzył postać nietuzinkową, jedyną w swoim rodzaju, i co najważniejsze, uwielbianą przez młodych czytelników na całym świecie. Mowa oczywiście o słoniu w kratkę o dość oryginalnym imieniu Elmer. Do dzisiaj doczekaliśmy się aż 22 części serii, które przetłumaczono na ponad 50 języków. W Polsce seria wydawana jest przez Wydawnictwo Papilon.


Dzisiaj przybliżymy Wam książkę zatytułowaną Elmer i wyścig. To bardzo pouczająca historia, która zaczyna się dość niewinną propozycją Wilbura, który jest kuzynem Elmera. Otóż proponuje on zorganizowanie zawodów, w których chętni pobiegną wyznaczoną trasą. Dla słoni jest to okaz do tego aby zażegnać spory i przekonać się który z nich jest najszybszy, a co za tym idzie i najlepszy. 


Wyzwanie Wilbura zostało przyjęte i w dniu wyścigu na starcie stanęło dziewięciu śmiałków, chcących udowodnić swoją szybkość. Dla lepszego zobrazowania całego przebiegu zawodów, każdy ze startujących został pomalowany na inny kolor. Na chwilę przed rozpoczęciem biegu Elmer powiedział do wszystkich startujących o tym aby pamiętali iż nie liczy się kto jest najszybszy czy najwolniejszy, ale w jaki sposób pokona trasę


Gdy wyścig w końcu ruszył, szybko okazało się, że nie będzie to zwyczajny bieg. Każdy z naszych bohaterów przeżył inną przygodę. Jeden pomylił trasę, inny w ogóle jej nie znalazł, jeszcze inny podstawił przeciwnikowi nogę... Trzeba przyznać, że zarówno na trasie wyścigu jak po poza nią działo się na prawdę wiele. Na szczęście koniec końców cała dziewiątka znalazła się na mecie. A kto został najszybszym słoniem tego szaleńczego pościgu oraz jakie niespodzianki czekały na pozostałych słoni? O tym przekonacie się czytając tą zabawną opowieść :-)


Pisząc o tej książce nie mogę nie wspomnieć przecudnych, barwnych i pobudzających wyobraźnię ilustracji, których autorem jest także McKee. Całość świetnie ze sobą współgra tworząc książkę, po którą sięga się z przyjemnością.


Elmer i wyścig to bardzo zabawna, ale jednocześnie pouczająca historia, która pokazuje, że nie liczy się to co osiągniemy, tylko w jaki sposób to zrobimy. Dla Ignasia to było pierwsze spotkanie ze słoniem w kratkę, jednak już wiemy, ze na pewno nie ostatnie. Książka bardzo mu się spodobała i przeczytał ją już kilkukrotnie :-)

Polecamy serdecznie!!!

Na pewno spodoba się zarówno przedszkolakom jak i nieco starszym dzieciom :-)
Książkę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania papilon wydawnictwo


Komentarze

 1. Rewelacyjna seria! Pierwsza cześć nasza ulubiona, ale reszta dotrzymuje kroku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna lektura dla najmłodszych (i nie tylko). Uwielbiam słonie ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej książce wiele dobrego,a ja uwielbiam fajne ksiażki dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubimy przygody słonia w kratkę. Mamy kilka części

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.