Przejdź do głównej zawartości

Rzutem do mety - Trefl Joker Line

O grach rodzinnych piszę dość często z racji, iż w naszym domu gramy niemalże codziennie. Tak więc dzisiaj kolejna odsłona naszych planszówkowych zmagań i kolejna godna polecenia pozycja. Tym razem mowa będzie o grze Rzutem do mety wydanej przez firmę Trefl Joker Line. Jest to gra karciana w której poza sporą ilością kart udział biorą także kolorowe kostki. I to właśnie one nadają grze charakteru oraz zapewniają, że z pozoru zwykła karcianka staje się hitem.

W pudełku znajdziemy:


- 30 kolorowych kości,
- 70 kart ruchu,
- 30 kart ukrytego celu,
- 6 kart pomocy
- 4 karty etapu,
- oraz instrukcję.
Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. A jak tego dokonać? Otóż trzeba stanąć do wyścigu i umiejętnie wykorzystać posiadane karty ukrytych celów. Tez z graczy, któremu ta sztuka uda się najlepiej i zdobędzie najwięcej punktów, zostanie zwycięzcą. 


Przed rozpoczęciem gry ustalony w gracz rzuca wszystkimi kośćmi, tworząc tym samym tzw. Grupę Startową. Tutaj kości reprezentują poszczególnych zawodników. Kolejnym etapem przygotowania do gry jest potasowanie 30 kart ukrytego celu i rozdanie każdemu z zawodników po 4 sztuki. Podobnie należy zrobić z kartami ruchu, z tą różnicą, że ich rozdajemy po 3 sztuki. Następnie z talii odsłaniamy 4 karty ruchu i pozostawiamy je obok odsłonięte. Ostatnim etapem przygotowań jest stworzenie talii wyścigu, na którą składają się karty ruchu oraz karty etapu. 

W swojej turze każdy z graczy może wykonać jedną z trzech poniższych akcji:


- zagrać kartą ruchu,
- zagrać kartą ukrytego celu (tylko raz w danym etapie),
 - rzucić kośćmi jednej z grup (za wyjątkiem grupy prowadzącej w wyścigu).Podczas rozgrywki gracze zagrywają kartami ruchu, mogą także wykonywać rzuty wszystkimi kośćmi. Jeżeli gracz zdecyduje się na zagranie kartą ruchu, wtedy ma do wykonania jedną z poniższych czynności:

- przesuwa wszystkie kości w danym kolorze,
- przesuwa wszystkie kości z taką samą liczbą oczek,
- zamienia sąsiadujące ze sobą grupy kości,
- przesunięcie ostatniej grupy kości na pozycję drugą,
- przeniesienie jednej kości z grupy prowadzącej do ostatniej,
- lub przewrócenie na przeciwległą ściankę wybranych kości z danej grupy.Gra dobiega końca gdy odsłonięta zostanie czwartą czyli ostatnią kartę etapu. W tym momencie wyścig dobiega końca a jego uczestnicy podliczają zdobyte na trasie punkty. Tez kto zgromadził ich najwięcej zostaje zwycięzcą. Rzutem do mety, to wciągające gra o ciekawej mechanice. Zasady są jasne, dzięki czemu gracze szybko je opanują. Do tego trudno się oprzeć urokowi kostek, które zachęcają do kolejnych rozgrywek. U nas gra spotkała się z dużym zainteresowaniem. Jest to idealny pomysł na prezent dla każdego miłośnika gier bez prądu :-)


Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

Trefl Joker Line 300x221 Recenzja #57   Bystre główki


Komentarze

  1. Wydaje się sympatyczną grą i świetną alternatywą na popołudnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda na ciekawą grę :) Ja ciągle szukam czegoś z efektem wow :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem ogromną fanką gier rodzinnych i bardzo lubię poznawać nowe ich wersje :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)