Przejdź do głównej zawartości

Rzutem do mety - Trefl Joker Line

O grach rodzinnych piszę dość często z racji, iż w naszym domu gramy niemalże codziennie. Tak więc dzisiaj kolejna odsłona naszych planszówkowych zmagań i kolejna godna polecenia pozycja. Tym razem mowa będzie o grze Rzutem do mety wydanej przez firmę Trefl Joker Line. Jest to gra karciana w której poza sporą ilością kart udział biorą także kolorowe kostki. I to właśnie one nadają grze charakteru oraz zapewniają, że z pozoru zwykła karcianka staje się hitem.

W pudełku znajdziemy:


- 30 kolorowych kości,
- 70 kart ruchu,
- 30 kart ukrytego celu,
- 6 kart pomocy
- 4 karty etapu,
- oraz instrukcję.
Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. A jak tego dokonać? Otóż trzeba stanąć do wyścigu i umiejętnie wykorzystać posiadane karty ukrytych celów. Tez z graczy, któremu ta sztuka uda się najlepiej i zdobędzie najwięcej punktów, zostanie zwycięzcą. 


Przed rozpoczęciem gry ustalony w gracz rzuca wszystkimi kośćmi, tworząc tym samym tzw. Grupę Startową. Tutaj kości reprezentują poszczególnych zawodników. Kolejnym etapem przygotowania do gry jest potasowanie 30 kart ukrytego celu i rozdanie każdemu z zawodników po 4 sztuki. Podobnie należy zrobić z kartami ruchu, z tą różnicą, że ich rozdajemy po 3 sztuki. Następnie z talii odsłaniamy 4 karty ruchu i pozostawiamy je obok odsłonięte. Ostatnim etapem przygotowań jest stworzenie talii wyścigu, na którą składają się karty ruchu oraz karty etapu. 

W swojej turze każdy z graczy może wykonać jedną z trzech poniższych akcji:


- zagrać kartą ruchu,
- zagrać kartą ukrytego celu (tylko raz w danym etapie),
 - rzucić kośćmi jednej z grup (za wyjątkiem grupy prowadzącej w wyścigu).Podczas rozgrywki gracze zagrywają kartami ruchu, mogą także wykonywać rzuty wszystkimi kośćmi. Jeżeli gracz zdecyduje się na zagranie kartą ruchu, wtedy ma do wykonania jedną z poniższych czynności:

- przesuwa wszystkie kości w danym kolorze,
- przesuwa wszystkie kości z taką samą liczbą oczek,
- zamienia sąsiadujące ze sobą grupy kości,
- przesunięcie ostatniej grupy kości na pozycję drugą,
- przeniesienie jednej kości z grupy prowadzącej do ostatniej,
- lub przewrócenie na przeciwległą ściankę wybranych kości z danej grupy.Gra dobiega końca gdy odsłonięta zostanie czwartą czyli ostatnią kartę etapu. W tym momencie wyścig dobiega końca a jego uczestnicy podliczają zdobyte na trasie punkty. Tez kto zgromadził ich najwięcej zostaje zwycięzcą. Rzutem do mety, to wciągające gra o ciekawej mechanice. Zasady są jasne, dzięki czemu gracze szybko je opanują. Do tego trudno się oprzeć urokowi kostek, które zachęcają do kolejnych rozgrywek. U nas gra spotkała się z dużym zainteresowaniem. Jest to idealny pomysł na prezent dla każdego miłośnika gier bez prądu :-)


Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

Trefl Joker Line 300x221 Recenzja #57   Bystre główki


Komentarze

  1. Wydaje się sympatyczną grą i świetną alternatywą na popołudnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda na ciekawą grę :) Ja ciągle szukam czegoś z efektem wow :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem ogromną fanką gier rodzinnych i bardzo lubię poznawać nowe ich wersje :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.