Przejdź do głównej zawartości

Wędrówka przez życie... Dorastanie - Wydawnictwo Zielona Sowa

Jak nić się plecie ludzki los, choć każdy dzień jest nowy.
Ktoś rodzi się, ktoś żegna świat skinieniem siwej głowy.
 
Takimi słowami rozpoczyna się przepiękna książka autorstwa Libby Walden oraz Richarda Jonesa zatytułowana Wędrówka przez życie... Dorastanie a wydana przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Jest to już druga pozycja tego duetu po Miłości, o której pisałam TUTAJ. Obie książka zachwycają, skłaniają do refleksji i przemyśleń. Ich teść jest tak przemyślana, aby przekazać młodemu odbiorcy najważniejsze w życiu wartości w sposób prosty a jednocześnie bardzo poetycki.
 
Jak cenny skarb, jak drogi dar jest Nowonarodzony,
Co słodkie sny w ramionach śni miłością otulony.
 

Autorka w piękny sposób przedstawia ludzką wędrówkę. Od narodzin, przez okres dzieciństwa, dorastanie, aż po lata starcze.
 
Beztroskie lata żegna już na jednej z Wysp Młodości.
Wytycza cel, by dobić sam do Portu Dorosłości.


 
Przepiękny poetycki tekst przeplata się z cudnymi ilustracjami, które przeplatając się pozwalają lepiej zrozumieć dziecku poszczególne etapy życia.
 
Wśród sztormów, wichrów rusza więc,
choć cel jest nie odkryty,
Bo wie, że gdzieś czekają go
natchnienia i zachwyty.Wędrówka przez życie... Dorastanie to przecudna opowieść, która wzrusza nas za każdym razem, gdy po nią sięgamy, a muszę przyznać, że bardzo często ją czytamy. Jest to jedna z najpiękniejszych pozycji jaką posiadamy w naszej domowej biblioteczce.
 
Polecamy serdecznie!!!

 
Książkę znajdziecie TUTAJ
 
Wydawnictwo Zielona Sowa
 
 


Komentarze

  1. Książka jest pięknie wydana i ładnie opisuje dorastanie.
    Momentami wzruszającą i refleksyjna.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)