Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Niezwykły Święty Mikołaj - Wydawnictwo Media Rodzina

Wśród wielu autorów, którzy tworzą dla dzieci mamy kilku swoich ulubionych. Z polskiego podwórka na pierwszym miejscu jest Katarzyna Ryrych, bardzo cenimy też twórczość Renaty Piątkowskiej czy Wojciecha Widłaka. Jeśli chodzi pisarzy zagranicznych to naszym liderem jest Sven Nordqvist. Stworzone przez niego postacie starego Pettsona i jego wiernego kompana Findusa zachwycają nas od dawna. W tym roku mieliśmy ogromną przyjemność poznania kolejnych dwóch pozycji autora. O pierwszej pisałam TUTAJ, a drugą dzisiaj chcę Wam przybliżyć i jednocześnie serdecznie polecić. Niezwykły Święty Mikołaj to dość długa pozycja, podzielona na siedemnaście rozdziałów. Idealna pozycja na grudniową lekturę. Cała seria przygód Pettsona i Findusa wydawana jest przez Wydawnictwo Media Rodzina. 
Dwaj przyjaciele oczekują z niecierpliwością nadejścia świąt Bożego Narodzenia. Przygotowania trwają w najlepsze, jednak Findusa coś trapi. Usłyszał od dzieci na podwórku historię o Świętym Mikołaju i, że ów jegomość zjawia się rok rocznie w domach i zostawia prezenty. Findus pyta Pettsona dlaczego nigdy nie zawitał do ich domu? Staruszek obiecuje swojemu kompanowi, że w tym roku odwiedzi go Święty Mikołaj!!! Niestety spełnienie tej obietnicy będzie wymagało od Pettsona spędzenia wielu godzin w jego drewutni. Co tam powstanie? O tym przekonajcie się podczas lektury :-)
Książka to ciepła i bardzo nastrojowa opowieść, która powoduje, że czuć w powietrzu magię świąt. Opowieść o przyjaźni bawi i zarazem wzrusza. Mamy tu także zazdrość i poczucie odrzucenia, którą czuje Findus gdy jego Pan w tajemnicy "coś" buduje. Dodatkowo wielkim atutem książki są liczne ilustracje samego autora. To właśnie dzięki temu, że są tak spójne z treścią sprawiają, że książki Nordqvista są tak ciepło odbierane przez czytelników.

Niezwykły Święty Mikołaj to książka, która z pewnością warto posiadać w domowej biblioteczce. U nas ubarwiła kilka wieczorów podczas których wspólnie poznaliśmy historię w niej zapisaną. Jestem przekonana, że jeszcze nie przed jednymi świętami po nią sięgniemy. 

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina


Komentarze

Popularne posty