Przejdź do głównej zawartości

Niezwykły Święty Mikołaj - Wydawnictwo Media Rodzina

Wśród wielu autorów, którzy tworzą dla dzieci mamy kilku swoich ulubionych. Z polskiego podwórka na pierwszym miejscu jest Katarzyna Ryrych, bardzo cenimy też twórczość Renaty Piątkowskiej czy Wojciecha Widłaka. Jeśli chodzi pisarzy zagranicznych to naszym liderem jest Sven Nordqvist. Stworzone przez niego postacie starego Pettsona i jego wiernego kompana Findusa zachwycają nas od dawna. W tym roku mieliśmy ogromną przyjemność poznania kolejnych dwóch pozycji autora. O pierwszej pisałam TUTAJ, a drugą dzisiaj chcę Wam przybliżyć i jednocześnie serdecznie polecić. Niezwykły Święty Mikołaj to dość długa pozycja, podzielona na siedemnaście rozdziałów. Idealna pozycja na grudniową lekturę. Cała seria przygód Pettsona i Findusa wydawana jest przez Wydawnictwo Media Rodzina. 
Dwaj przyjaciele oczekują z niecierpliwością nadejścia świąt Bożego Narodzenia. Przygotowania trwają w najlepsze, jednak Findusa coś trapi. Usłyszał od dzieci na podwórku historię o Świętym Mikołaju i, że ów jegomość zjawia się rok rocznie w domach i zostawia prezenty. Findus pyta Pettsona dlaczego nigdy nie zawitał do ich domu? Staruszek obiecuje swojemu kompanowi, że w tym roku odwiedzi go Święty Mikołaj!!! Niestety spełnienie tej obietnicy będzie wymagało od Pettsona spędzenia wielu godzin w jego drewutni. Co tam powstanie? O tym przekonajcie się podczas lektury :-)
Książka to ciepła i bardzo nastrojowa opowieść, która powoduje, że czuć w powietrzu magię świąt. Opowieść o przyjaźni bawi i zarazem wzrusza. Mamy tu także zazdrość i poczucie odrzucenia, którą czuje Findus gdy jego Pan w tajemnicy "coś" buduje. Dodatkowo wielkim atutem książki są liczne ilustracje samego autora. To właśnie dzięki temu, że są tak spójne z treścią sprawiają, że książki Nordqvista są tak ciepło odbierane przez czytelników.

Niezwykły Święty Mikołaj to książka, która z pewnością warto posiadać w domowej biblioteczce. U nas ubarwiła kilka wieczorów podczas których wspólnie poznaliśmy historię w niej zapisaną. Jestem przekonana, że jeszcze nie przed jednymi świętami po nią sięgniemy. 

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)