Przejdź do głównej zawartości

Kosmiczne święta - Wydawnictwo Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki od kilku lat, zawsze przed świętami wydaje cudnie ilustrowaną książkę w postaci kalendarza adwentowego. Oznacza to że podzielone one są na 24 rozdziały, po jednym do przeczytania od 1  do 24 grudnia. W serii ukazały się już takie tytuły jak: Wierzcie w Mikołaja!, Prezent dla Cebulki, Święta dzieci z dachów, Hurra, są święta oraz tegoroczna nowość, pozycja pod tytułem Kosmiczne święta. W ubiegłych latach pisałam Wam o Prezencie dla Cebulki oraz Hurra, są święta!. Święta dzieci z dachów niestety są już niedostępne, ale liczymy, że wydawnictwo wznowi jej dodruk :-)
 
Główną bohaterką całej opisanej w książce historii jest kilkuletnia Rutka. Dziewczynkę wraz z rodzicami poznajemy na początku grudnia, kiedy to rozpoczynają przygotowania do świąt. Jednak jak się szybko okazuje, tegoroczne święta nie będą takie jak zawsze. W domu naszych bohaterów zaczynają dziać się bardzo dziwne rzeczy. Na początku giną jedynie nożyczki, następnie nóż, niby nic nadzwyczajnego, każdemu się zdarza zgubić tego rodzaju przedmioty. Jednak sprawa nabiera innego obrotu gdy okazuje się, że ktoś nadgryzł kłódkę!!! W całym tym zamieszaniu, dziewczynka pisze także list do świętego Mikołaja. Prosi w nim o przyjaciela, gdyż od wyjazdu jej najlepszej przyjaciółki, Rutka jest bardzo samotna. Dziewczynka marzy także o psie, najlepiej aby był prawdziwy, ale ucieszy się także z metalowego. W domu Rutki to nie koniec nieziemskich wydarzeń. Zniknie jeszcze kilka innych przedmiotów w sposób niewytłumaczalny... Pojawi się także tajemniczy ktoś, jednak nic więcej nie zdradzę aby nie zepsuć Wam lektury :-)


Książka podobnie jak poprzednie tytuły z serii została bardzo ładnie wydana. Posiada twardą okładkę ozdobioną materiałowym brzegiem oraz najwyższej jakości papier. Zadbano także o stronę graficzną, ilustracje są bardzo ciepłe, klimatyczne i wprowadzające świąteczny nastrój.  

Kosmiczne święta to przepiękna powieść o przyjaźni, tolerancji i odmienności. To także bardzo ciekawa lekcja o innych religiach i wyznaniach. Nie zabrakło tu także wątku niepełnosprawności. Zdecydowanie polecamy Wam tą jakże piękną i wartościową lekturę. Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zakamarki


Komentarze

 1. Bardzo fajnie, że są jeszcze wartościowe bajki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Och aktualnie my też jesteśmy na etapie czytania książek o tematyce świątecznej :) Póki co nadrabiamy zebrane zaległości, ale to pewnie dlatego, że moje dziecko zamiast czytać wszystkie nowości w swojej biblioteczce, często wraca do ulubionych historii... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł na prezent dla małych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna świąteczna propozycja. Jeszcze jej nie znamy, ale widzę że koniecznie czas nadrobić zaległości.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)