Przejdź do głównej zawartości

Bajka obrazkowa na Święta - Wydawnictwo Wilga


Święta zbliżają się wielkimi krokami a u nas rozpoczął się gorący sezon świątecznych lektur. Dzisiaj wraz z Nikodemem pokażemy Wam świetną kartonówkę, idealną już dla takim szkrabów jak właśnie Nikoś. Bajka obrazkowa na Święta to pozycja wydana przez Wydawnictwo Wilga i charakteryzuje się niezwykle barwnymi ilustracjami. Dodatkową atrakcją, już dla nieco starszych dzieci, jest zastąpienie niektórych wyrazów obrazkami, dzięki czemu mogą wraz z rodzicami wspólnie czytać książeczkę. 


Nikoś z uśmiechem na twarzy wysłuchał zabawnej historyjki o świętym Mikołaju, jego pomocnikach elfach, zaginionym reniferku i całej masie prezentów. Tekst napisany został w formie zabawnego wierszyka a psotny elf Figielek jest jedną z barwniejszych postaci tej opowiastki. Psoci co nie miara, aż sam Mikołaj musiał przywołać go do porządku, wszak dzieci na całym świecie czekają na prezenty. 
Na końcu opowieści dzieci dowiadują się o tym iż pomimo, iż Mikołaj jest świętym, to także lubi dostawać prezenty. Bardzo miła i zarazem dająca do myślenia konkluzja tej jakże uroczej historyjki. 

Nikosiowi bardzo podobają się ilustracje. Przygląda się im z wielką uwagą i skupieniem na buzi. Jestem pewna, że jest to pozycja, która będzie nam towarzyszyć w świątecznym okresie przez kolejne lata. Polecamy serdecznie wszystkim maluchom :-)


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

  1. Jaka śliczna książeczka. Bardzo lubimy takie o tematyce świątecznej. A synek jaki duży! Moc uścisków 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna :) widać zainteresowanie jest od małego książkami :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)