Przejdź do głównej zawartości

Bajka obrazkowa na Święta - Wydawnictwo Wilga


Święta zbliżają się wielkimi krokami a u nas rozpoczął się gorący sezon świątecznych lektur. Dzisiaj wraz z Nikodemem pokażemy Wam świetną kartonówkę, idealną już dla takim szkrabów jak właśnie Nikoś. Bajka obrazkowa na Święta to pozycja wydana przez Wydawnictwo Wilga i charakteryzuje się niezwykle barwnymi ilustracjami. Dodatkową atrakcją, już dla nieco starszych dzieci, jest zastąpienie niektórych wyrazów obrazkami, dzięki czemu mogą wraz z rodzicami wspólnie czytać książeczkę. 


Nikoś z uśmiechem na twarzy wysłuchał zabawnej historyjki o świętym Mikołaju, jego pomocnikach elfach, zaginionym reniferku i całej masie prezentów. Tekst napisany został w formie zabawnego wierszyka a psotny elf Figielek jest jedną z barwniejszych postaci tej opowiastki. Psoci co nie miara, aż sam Mikołaj musiał przywołać go do porządku, wszak dzieci na całym świecie czekają na prezenty. 
Na końcu opowieści dzieci dowiadują się o tym iż pomimo, iż Mikołaj jest świętym, to także lubi dostawać prezenty. Bardzo miła i zarazem dająca do myślenia konkluzja tej jakże uroczej historyjki. 

Nikosiowi bardzo podobają się ilustracje. Przygląda się im z wielką uwagą i skupieniem na buzi. Jestem pewna, że jest to pozycja, która będzie nam towarzyszyć w świątecznym okresie przez kolejne lata. Polecamy serdecznie wszystkim maluchom :-)


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

  1. Jaka śliczna książeczka. Bardzo lubimy takie o tematyce świątecznej. A synek jaki duży! Moc uścisków 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna :) widać zainteresowanie jest od małego książkami :D

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.