Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Jak Johan uratował cielaka - Wydawnictwo Zakamarki

O twórczości Astrid Lindgren można by pisać bez końca. Każde jej dzieło jest niepowtarzalne, ponadczasowe a jednocześnie takie zwyczajne. Nie inaczej jest z najnowszą pozycją autorki jaka ukazała się zaledwie kilka tygodni temu nakładem Wydawnictwa Zakamarki. Jak Johan uratował cielaka to idealna lektura na zimowe, przedświąteczne wieczory. 
W zaśnieżonej Smolandii mieszka pewna rodzina - małżeństwo i ich syn Johan. Nie są zamożni, ich jedynym "majątkiem" jest krowa Embla. Gdy pewnego dnia odkrywają, że krowa zjadła gwóźdź i zdechła są zrozpaczeni. Zarówno jego rodzice jak i sam Johan bardzo przeżywają stratę ukochanej krowy. Chłopiec nie może pogodzić się z niesprawiedliwością jaka spotkała jego rodzinę. Jest zły na wszystkich, a zwłaszcza na Boga, który powinien pilnować aby ich jedynej krowie nic się nie stało. Chłopiec uważa za niesprawiedliwe fakt iż właścicielowi wielu krów, Gospodarzowi z Beckhult nigdy nie przydarzają się takie historię. Jednak to za sprawą owego Gospodarza ponownie zawita uśmiech na twarzy chłopca i jego rodziny. Gdy pewnego dnia chłopiec znajduje w rowie małego cielaka uważa że został on zesłany przez Boga. Jednak jego rodzice zdają sobie sprawę z tego, że ich syna znalezisko jest czyjąś własnością. Ojciec domyśla się do kogo należy cielak i wraz z synem udają się do Gospodarza aby zwrócić zgubę. Jak zakończy się ta historia??? Tego już Wam nie zdradzę :-) Przekonajcie się samiKsiążka została bardzo ładnie wydana. Twarda okładka i mój ulubiony format książki sprawiają, że prezentuje się ślicznie. Do tego przecudne ilustracje Marit Tornqvist dopełniają całości tworząc niepowtarzalny klimat.

Serdecznie polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo ZakamarkiKomentarze

 1. Zakochałam się w ilustracjach! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Klasyka powieści dla dzieci jest nieśmiertelna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sliczne ilustracje. Oj koncowki moge sie domyslac 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ukrywam, że zaciekawiła mnie historia .. i teraz z niecierpliwością czekaj człowieku na dalszą część historii :D muszę szybko zdobyć tą książke i poczytamy z dziećmi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znałam wcześniej, ilustracje przepiękne ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam się, że wcześniej nie słyszałem :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślałam, że Astrid Lindgren niczym mnie już nie zdziwi. A tu proszę. Nie kojarzę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie wydanie i piękna opowieść :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jedne z najpiękniejszych ilustracji jakie widziałam w tym roku :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty