Przejdź do głównej zawartości

Panda i mądrości zen - Wydawnictwo Debit

Dzisiaj chciałam Wam przybliżyć książkę, która ma niesamowicie uspokajający i wprawiający w zadumę wpływ na czytelnika. Mowa będzie o książce Jona J Muth'a Panda i mądrości zen. Jest to trzecia już pozycja z serii, wcześniej ukazały się: Panda i duchy oraz Zdumiewające opowieści Pandy. Dla nas było to pierwsze spotkanie z uroczą pandą olbrzymią o imieniu Tafla, jednak na pewno sięgniemy także po wcześniejsze tomy. Cała seria ukazała się nakładem Wydawnictwa Debit. 


Panda znany jest w swojej okolicy z ogromnej mądrości, dobroci i wielkiego opanowania. Gdy pewnego dnia spotyka dzieci z sąsiedztwa, dowiaduje się od Molly, małej dziewczynki, że ta pragnie zostać baletnicą jak jej ciocia. Problem w tym, że przyszła tancerka uważa, ze jeżeli będzie ćwiczyła cały dzień to uda jej się opanować całą trudną sztukę jaką nie wątpliwie jest balet. Tafla postanawia opowiedzieć jej historię pewnego chłopca o imieniu Dżiro, który pragnąc zostać mistrzem we władaniu mieczem (tak jak jego ojciec) udał się na nauki do mistrza Bonza. Ten z kolei skuteczni ostudził jego zapał, gdyż chłopiec chciał jak najszybciej rozpocząć naukę i równie szybka ją zakończyć. Mistrz poddał go kilkuletniemu testowi cierpliwości, pokory i ciężkiej pracy. Gdy uznał, że chłopiec jest już gotowy by rozpocząć pobieraniu nauki, Dżiro, był świadom jaka ciężka i monotonna praca przez nim, jednak był gotowy na podjęcie tego wyzwania. Gdy Panda kończy swoją opowieść, Molly już wie, że baletnicą nie zostaje się w jeden dzień. 
Innym razem to Panda pobiera lekcję od chłopca o imieniu Leo, który zauważa, że Tafla jest samolubny i nie dzieli się sprawiedliwie ciastkami.  


Na koniec tej uroczej książki mamy kolejną lekcję dobroci, i dążenie do osiągnięcia wspólnego celu. Cała trójka przyjaciół postanowiła wybrać się nad morze. Gdy tam docierają, z przykrością stwierdzają, że po całej plaży porozrzucane są rozgwiazdy, które zginą na słońcu. Molly postanawia wrzucać każdą z nich pojedynczo do morza, oczywiście pozostała dwójka dołącza do niej i do wieczora wszystkie rozgwiazdy są już bezpieczne w morzu.  Panda i mądrości zen to urocza opowieść i dążeniu do celu, wytrwałości i pięknej przyjaźni. Książka poza uroczym tekstem została także bardzo starannie wydana. Duży kwadratowy forma, twarda okładka i malownicze ilustracje, które stworzył sam autor tekstu wykorzystując tusz i akwarele. Całość pięknie ze sobą współgra i uzupełnia się. Piękna książka, którą Wam serdecznie polecamy.  


Książkę znajdziecie TUTAJ
Komentarze

  1. Córka z jakiś powodów lubi pandy, więc na pewno chętnie przeczyta tę książke :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie widziałam wcześniej tej ksiażki, a muszę przyznać, że bardzo mi się podoba - treść, ilustracje, przesłanie. Bardzo chętnie po nią siegnę.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.