Przejdź do głównej zawartości

Wielka Księga Robali - Wydawnictwo Wilga

Książki w naszym domu zajmują bardzo ważne miejsce. Jednak są spośród nich takie perełki które nie tylko chce się czytać po raz enty ale także oglądać. Wielka Księga Robali nie wątpliwie do takich  perełek należy. Dzieło Yuvala Zommera zachwyca w każdym calu. Po raz pierwszy wydana w Londynie w 2016 roku, teraz dzięki Wydawnictwu Wilga, także dostępna w języku polskim.   
Na ponad 60 stronach wielkoformatowej książki znajdziemy nie tylko przepiękne ilustracje ale także bardzo dużą dawkę umiejętnie wysublimowanej wiedzy na temat wszelkiego robactwa jakie chodzi po tym świecie. Od rozmiarów i gatunków po tryb życia i formy poruszania. Ale to dopiero początek, kolejne karty to prawdziwa podróż w świat mikroskopijnych żyjątek, które są wszędzie. Dowiadujemy się ile kropek mają biedronki, dlaczego ćmy wciągu dnia śpią, co budują termity, skąd się wzięła nazwa modliszek czy w końcu jakie robale zamieszkują tereny wodne oraz ile nóg mają pająki.   


Krótkie ale dość treściwe w wiedzę informacje są bardzo ciekawie dobrane, tak aby wzbudzić ciekawość młodego odbiorcy. Całości dopełniają zachwycające wręcz ilustracje, które tak na prawdę stanowią serce tej Księgi. 

Omawianie każdego z poszczególnych robali rozpoczyna się postawieniem pytania na które znajdujemy poniżej odpowiedź. Są też zadania na spostrzegawczość, w których należy odnaleźć odpowiednie elementy na obrazkach. Ale tu trzeba na prawdę wytężyć wzrok, bo odpowiedzi potrafią się nieźle skryć w gąszczy jaki panuje na każdej ze stron. Bardzo fajnym elementem są zamieszczone na końcu księgi odpowiedzi do każdej z zagadek, dzięki czemu w każdej chwili możemy sprawdzić poprawność naszych odpowiedzi.  


Cała nasza trójka Wielką Księgą Robali jest zachwycona. Ignacy zafascynowany wszelkiej maści robactwem studiuje ją skrupulatnie, zabierając ze sobą w każdą dłuższą czy też krótsza podróż samochodem. Piękne dzieło, które zdobi naszą domową biblioteczkę.    Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

 1. Właśnie szukam tej książki,bo mój syn boi się robali a ona może go oswoi z ich światem

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy tę książkę na liście :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo bogata publikacja w barwne ilustracje zadowoli najkapryśniejszego czytelnika. My, pasjonaci robali wszelakich jesteśmy pod wielkim wrażeniem:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka jest ekstra i również ją polacamy

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.