Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Pierwsze Encyklopedie - Rekordy zwierząt oraz Samochody - Wydawnictwo Wilga

Wydawnictwo Wilga posiada w swojej ofercie bardzo ciekawą serię pierwszych encyklopedii. Obecnie na rynku ukazało się kilkanaście pozycji wśród nich m.im. ciało człowieka, pojazdy, dinozaury, piłka nożna czy wcześniej przez nas opisane Samoloty i Straż pożarna. Dzisiaj przybliżymy Wam kolejne dwie pozycje: Rekordy zwierząt oraz Samochody.       Rekordy zwierząt to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat niesamowitych a czasem wręcz zaskakujących wyczynów zwierząt. W czterech rozdziałach znajdziemy informacje na temat największych i najszybszych zwierząt świata, poznamy najgroźniejszych drapieżników oraz odbędziemy podróż w czasie i poznamy niebotyczne rozmiary dinozaurów. Dowiemy się jak zbudowane są oczy pająka, jakie gatunki ptaków zamieszkują lasy Amazonii oraz studiujemy kształty rogów różnych zwierząt. Z rozdziału olimpiada zwierząt odkrywamy rekordzistów z danych dyscyplin. I tak dowiadujemy się m. in. kto jest mistrzem szybkości, nurkowania czy samoobrony. Ponadto poznajemy najdłużej żyjące gatunki oraz najlepszych budowniczych. Ostatni rozdział w całości został poświęcony mistrzom przetrwania. Z tej części dowiemy się jakie zwierzęta są w stanie przetrwać w ekstremalnych warunkach jakie panują na pustyni w głębinach czy na mroźnej północy. Każdy rozdział został bardzo bogato zilustrowany a na końcu zamieszczono krótki test sprawdzający stopień opanowania zawartej w encyklopedii wiedzy. 

Samochody to istna perełka wśród całej serii. Młody miłośnik motoryzacji znajdzie tu wszystko co tak bardzo go interesuje. Przekrój poruszanych tematów i zagadnień z pewnością zaskoczy nie jednego. Podobnie jak w wyżej opisanej pozycji tak i w tej całość została podzielona na cztery rozdziały: od fabryki do złomowiska, na drodze, rodzaje samochodów oraz sporty samochodowe. Z encyklopedii młody czytelnik poznaje budowę samochodu oraz dowiaduje się co znajduje się w warsztacie samochodowym. Dowiaduje się jakie zagrożenia mogą wystąpić podczas jazdy w górach oraz jak wygląda ruch na autostradach. Bardzo ciekawie przedstawiona także (oczywiście w skrócie) historię motoryzacji oraz poszczególne (wybrane) rodzaje aut. Na sam koniec zaprezentowano sporty samochodowe od kaskaderów, kierowców rajdowych po rajdy na lodzie. Wspomniano także o miłośnikach starej motoryzacji i ich zlotach podczas których można podziwiać zabytkowe pojazdy sprzed lat.
Pierwsze Encyklopedie to idealne pozycje dla dzieci. Z powodu dużej ilości rysunków i stosunkowo zwięzłym informacjom pozwalają na szybkie przyswajanie informacji oraz pobudzają ciekawość i chęć poznawania. Ignacy jest nimi stale zaabsorbowany, a każda nowa pozycja, która pojawia się w naszym domu jest kilkukrotnie dogłębnie przestudiowana. Z całą pewnością są to godne polecenia pozycje.    


Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

  1. Mamy z tej serii straż pożarną, ale póki co Synek odłożył na półkę, bo stwierdził, że jest dla dużych chłopców. Poczeka :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty