Przejdź do głównej zawartości

Niebo nad Fatimą - Wydawnictwo Bernardinum

Rok 2017 dla kościoła katolickiego to przede wszystkim obchody setnej rocznicy objawień fatimskich. Wydawnictwo Bernardinum, z tej właśnie okazji, wydało bardzo ciekawą książkę poświęconą nie tylko historii samych objawień, ale także dalszych losów dzieci, którym Matka Boska ukazywała się w Fatimie. Niebo nad Fatimą. Czy modlitwa może zmienić świat? to dzieło Anny Czerwińskiej - Rydel, które napisane zostało z myślą o najmłodszych odbiorcach.    
Z lektury poznajemy historię trójki dzieci Łucji, Franciszka i Hiacynty, którym dokładnie wiek temu, 13 maja, na polach Cova da Iria po raz pierwszy objawiła się Matka Boska. Autorka w bardzo jasny i zrozumiały dla dziecka sposób opisuje także wszystkie najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w późniejszym czasie. W mistrzowski wręcz sposób ukazano odczucia i emocja z jakimi musiały się zmierzyć dzieci. Nie pominięto także fali krytyki, jaka spadła na trójkę pastuszków oraz oskarżeń jakie padały pod ich adresem.  Co bardzo nam się w książce spodobało, to fakt, iż historia nie kończy się wraz z ostatnim objawieniem Maryi. Z książki poznajemy dalsze losy małych bohaterów, z których dwójka musiała bardzo szybko pożegnać się z życiem. Jako pierwszy zmarł Franciszek w 1919 roku mając zaledwie 11 lat, rok później Hiacynta w wieku 10 lat. Jedynie Łucja dożyła sędziwej starości, zmarła w 2005 roku w wieku 98 lat. Autorka nie zapomniała także o wątku związanym z Janem Pawłem II oraz powiązaniu zamachu jakiego dokonano na jego życie 13 maja 1981 roku z 64 rocznicą pierwszego objawienia.  Książka, która poza bardzo ciekawą treścią, wyróżnia się także przepięknymi ilustracjami Doroty Łoskot - Cichockiej, z pewnością jest godna polecenia. Na nas książka wywarła ogromne wrażenie, nie brakowało wzruszenia, popłynęły też łez. Niepowtarzalna historia, którą warto poznać lepiej.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Bernardinum


Komentarze

  1. Sama chętnie przypomniałabym sobie historię objawień fatimskich, a mogę zacząć z Tygrysem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam, a zapowiada się bardzo interesująco:)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.