Przejdź do głównej zawartości

Niebo nad Fatimą - Wydawnictwo Bernardinum

Rok 2017 dla kościoła katolickiego to przede wszystkim obchody setnej rocznicy objawień fatimskich. Wydawnictwo Bernardinum, z tej właśnie okazji, wydało bardzo ciekawą książkę poświęconą nie tylko historii samych objawień, ale także dalszych losów dzieci, którym Matka Boska ukazywała się w Fatimie. Niebo nad Fatimą. Czy modlitwa może zmienić świat? to dzieło Anny Czerwińskiej - Rydel, które napisane zostało z myślą o najmłodszych odbiorcach.    
Z lektury poznajemy historię trójki dzieci Łucji, Franciszka i Hiacynty, którym dokładnie wiek temu, 13 maja, na polach Cova da Iria po raz pierwszy objawiła się Matka Boska. Autorka w bardzo jasny i zrozumiały dla dziecka sposób opisuje także wszystkie najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w późniejszym czasie. W mistrzowski wręcz sposób ukazano odczucia i emocja z jakimi musiały się zmierzyć dzieci. Nie pominięto także fali krytyki, jaka spadła na trójkę pastuszków oraz oskarżeń jakie padały pod ich adresem.  Co bardzo nam się w książce spodobało, to fakt, iż historia nie kończy się wraz z ostatnim objawieniem Maryi. Z książki poznajemy dalsze losy małych bohaterów, z których dwójka musiała bardzo szybko pożegnać się z życiem. Jako pierwszy zmarł Franciszek w 1919 roku mając zaledwie 11 lat, rok później Hiacynta w wieku 10 lat. Jedynie Łucja dożyła sędziwej starości, zmarła w 2005 roku w wieku 98 lat. Autorka nie zapomniała także o wątku związanym z Janem Pawłem II oraz powiązaniu zamachu jakiego dokonano na jego życie 13 maja 1981 roku z 64 rocznicą pierwszego objawienia.  Książka, która poza bardzo ciekawą treścią, wyróżnia się także przepięknymi ilustracjami Doroty Łoskot - Cichockiej, z pewnością jest godna polecenia. Na nas książka wywarła ogromne wrażenie, nie brakowało wzruszenia, popłynęły też łez. Niepowtarzalna historia, którą warto poznać lepiej.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Bernardinum


Komentarze

  1. Sama chętnie przypomniałabym sobie historię objawień fatimskich, a mogę zacząć z Tygrysem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam, a zapowiada się bardzo interesująco:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.