Przejdź do głównej zawartości

Ilustrowany Atlas Zwierząt - Wydawnictwo Arti

Zwierzęta to temat rzeka, bogactwo fauny zachwyca swą różnorodnością. Ignaś od najmłodszych lat był wielkim miłośnikiem zwierząt. Poza licznymi wizyrami w ZOO oraz oceanariach, udało nam się również zebrać dość pokaźną kolekcję książek. Jedną z najnowszych pozycji jaka dołączyła do zbioru to Ilustrowany Atlas Zwierząt wydany przez Wydawnictwo Arti.   

Publikacja podzielona na sekcje dotyczące określonych obszarów, w bardzo ciekawy i jasny sposób opisuje wybrane gatunki. W leksykonie czytamy miedzy innymi o owcy kanadyjskiej, piranii, głuszcu zwyczajnym, myszoskoczku, pandzie czy ośmiornicy. Obok wielu istotnych informacji mamy także sporą ilość ciekawostek, które dzieci zapamiętują w błyskawicznym tempie. 
Atlas wzbogacony został także ogromną ilością ilustracji, dzięki którym dzieci mogą dowiedzieć się jak dane zwierze wyglądają. Bardzo fajnym rozwiązaniem było opisanie poszczególnych gatunków z danego kontynentu i umieszczenie na stronie jego zarysu, dzięki czemu dzieci od razu identyfikują dany gatunek z miejscem występowania.  


Ilustrowany Atlas Zwierząt to niesamowita podróż przez siedem kontynentów podczas której dzieci mają okazje poznać wiele fascynujących i egzotycznych gatunków zwierząt. U nas książka okazała się strzałem w dziesiątkę, jesteśmy przekonani, że przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi zwierząt.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Arti

Komentarze

  1. Mamy podobne książki i nasz 2,5 latek chętnie do nich sięga.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)