Przejdź do głównej zawartości

Ilustrowany Atlas Zwierząt - Wydawnictwo Arti

Zwierzęta to temat rzeka, bogactwo fauny zachwyca swą różnorodnością. Ignaś od najmłodszych lat był wielkim miłośnikiem zwierząt. Poza licznymi wizyrami w ZOO oraz oceanariach, udało nam się również zebrać dość pokaźną kolekcję książek. Jedną z najnowszych pozycji jaka dołączyła do zbioru to Ilustrowany Atlas Zwierząt wydany przez Wydawnictwo Arti.   

Publikacja podzielona na sekcje dotyczące określonych obszarów, w bardzo ciekawy i jasny sposób opisuje wybrane gatunki. W leksykonie czytamy miedzy innymi o owcy kanadyjskiej, piranii, głuszcu zwyczajnym, myszoskoczku, pandzie czy ośmiornicy. Obok wielu istotnych informacji mamy także sporą ilość ciekawostek, które dzieci zapamiętują w błyskawicznym tempie. 
Atlas wzbogacony został także ogromną ilością ilustracji, dzięki którym dzieci mogą dowiedzieć się jak dane zwierze wyglądają. Bardzo fajnym rozwiązaniem było opisanie poszczególnych gatunków z danego kontynentu i umieszczenie na stronie jego zarysu, dzięki czemu dzieci od razu identyfikują dany gatunek z miejscem występowania.  


Ilustrowany Atlas Zwierząt to niesamowita podróż przez siedem kontynentów podczas której dzieci mają okazje poznać wiele fascynujących i egzotycznych gatunków zwierząt. U nas książka okazała się strzałem w dziesiątkę, jesteśmy przekonani, że przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi zwierząt.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Arti

Komentarze

  1. Mamy podobne książki i nasz 2,5 latek chętnie do nich sięga.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.