Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Ilustrowany Atlas Zwierząt - Wydawnictwo Arti

Zwierzęta to temat rzeka, bogactwo fauny zachwyca swą różnorodnością. Ignaś od najmłodszych lat był wielkim miłośnikiem zwierząt. Poza licznymi wizyrami w ZOO oraz oceanariach, udało nam się również zebrać dość pokaźną kolekcję książek. Jedną z najnowszych pozycji jaka dołączyła do zbioru to Ilustrowany Atlas Zwierząt wydany przez Wydawnictwo Arti.   

Publikacja podzielona na sekcje dotyczące określonych obszarów, w bardzo ciekawy i jasny sposób opisuje wybrane gatunki. W leksykonie czytamy miedzy innymi o owcy kanadyjskiej, piranii, głuszcu zwyczajnym, myszoskoczku, pandzie czy ośmiornicy. Obok wielu istotnych informacji mamy także sporą ilość ciekawostek, które dzieci zapamiętują w błyskawicznym tempie. 
Atlas wzbogacony został także ogromną ilością ilustracji, dzięki którym dzieci mogą dowiedzieć się jak dane zwierze wyglądają. Bardzo fajnym rozwiązaniem było opisanie poszczególnych gatunków z danego kontynentu i umieszczenie na stronie jego zarysu, dzięki czemu dzieci od razu identyfikują dany gatunek z miejscem występowania.  


Ilustrowany Atlas Zwierząt to niesamowita podróż przez siedem kontynentów podczas której dzieci mają okazje poznać wiele fascynujących i egzotycznych gatunków zwierząt. U nas książka okazała się strzałem w dziesiątkę, jesteśmy przekonani, że przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi zwierząt.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Arti

Komentarze

  1. Mamy podobne książki i nasz 2,5 latek chętnie do nich sięga.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty