Przejdź do głównej zawartości

Dzieciaki Grzeczniaki - Dom i Obiad - Wydawnictwo Epideixis

Myślę, że nie muszę nikogo przekonywać o tym jak wielki wpływ na rozwój dziecka ma układanie puzzli. Ignacy od najmłodszych lat spędzał godziny układając kolejne właśnie puzzle. Do dziś jest to jedna z jego ulubionych form relaksu. Od niedawna zagościły u nas Dzieciaki Grzeczniaki, dwie gry edukacyjne w formie puzzli, wydane przez Wydawnictwo Epideixis.   Obecnie na rynku ukazały się dwie pozycje z serii Dom i Obiad. Jednak dla fanów Dzieciaków Grzeczniaków mamy dobrą wiadomość, w przygotowaniu są kolejne 4 części: Spacer, Plac zabaw, Zakupy oraz Kino. My nie możemy się już doczekać premier kolejnych części :-)W pudełku znajdziemy:

- 60 elementów puzzli,
- woreczek do przechowywania puzzli,
- oraz instrukcja.


Dzieciaki Grzeczniaki to bardzo ciekawe podejście tak lubianych przez dzieci puzzli i wykorzystanie ich do rozwijania umiejętności społecznych poprzez zabawę. Każdy z dwóch posiadanych przez nas zestawów to plansza składająca się z 60 elementów, z których po ułożeniu otrzymujemy sześć odrębnych scenek o określonej tematyce. Dzięki dogłębnej analizie obrazów oraz dyskusji z dzieckiem na ich temat, nasze pociechy nabierają odpowiednich wzorców zachowań, co przekłada się na ich dalsze funkcjonowanie w społeczeństwie. Sympatyczni bohaterowie gry na długo zapadną w pamięci i będą wzorem do naśladowania.   

Po ułożeniu zestawu Dom otrzymujemy obrazy z następujących sytuacji:

- sprzątanie po sobie zabawek,
- razem miło spędzamy czas,
- wiemy, kiedy nie przeszkadzać,
- dbamy o zwierzęta,
- pomagamy sprzątać w domu,
- dzielimy się zabawkami.

 

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest dołączenie do każdego z zestawów woreczka, w którym przechowywanie puzzli jest bardzo wygodne, a zastosowanie kodu kolorystycznego ułatwia ich rozpoznawanie bez konieczności otwierania woreczka. 


Drugi z posiadanych przez nas zestawów Dzieciaków Grzeczniaków to Obiad. Tutaj podobnie jak w wyżej omawianym komplecie mamy zestaw 60 puzzli oraz sześć scenek, tym razem związanych, jak sam tytuł wskazuje z obiadem. I tak dzieci mogą dyskutować na poniższe tematy:

- myjemy ręce przez jedzeniem,
- rozmawiamy o ty,jak nam minął dzień,
- jemy sztućcami,
- dzielimy się sałatką,
- odnosimy naczynia po posiłku,
- pomagamy przy myciu naczyń. 


W skład zestawu wchodzą następujące elementy:

- 60 elementów puzzli,
- woreczek do przechowywania puzzli,
- oraz instrukcję.Muszę przyznać, że choć puzzle do łatwych nie należą (na sześciu odrębnych obrazkach występują te same postacie) to jednak niesamowicie wciągają. Ignaś z ogromną pasją układa je po czym przechodzimy do gromkiej dyskusji :-) 


Muszę przyznać, że po raz kolejny Wydawnictwo Epideixis, zadbało o najdrobniejszy szczegół, tworząc bardzo estetycznie wykonane i pomysłowe gry edukacyjne. Nie tylko dopasowano kolorystycznie woreczki i opakowania, ale zadbano także o to aby dzieci mogły w prosty sposób same segregować elementy poszczególnych gier, dzięki napisom w różnych kolorach znajdujących się na odwrotach puzzli. Jakość puzzli też nie pozostawia najmniejszych zastrzeżeń: twarda tektura oraz idealnie dopasowane elementy, tworzą obraz idealny.      Jeżeli jesteście ciekawi, czy Ignacy podziela moje zdanie co do Dzieciaków Grzeczniaków to powiem Wam, że w stu procentach. Gry są świetnym przerywnikiem pomiędzy szaleństwami w ogrodzie o leśnymi spacerami, bo muszę się Wam pochwalić, że u nas lato w pełni :-) 


Gry znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Wydawnictwo Epideixis


Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.