Przejdź do głównej zawartości

Dzieciaki Grzeczniaki - Dom i Obiad - Wydawnictwo Epideixis

Myślę, że nie muszę nikogo przekonywać o tym jak wielki wpływ na rozwój dziecka ma układanie puzzli. Ignacy od najmłodszych lat spędzał godziny układając kolejne właśnie puzzle. Do dziś jest to jedna z jego ulubionych form relaksu. Od niedawna zagościły u nas Dzieciaki Grzeczniaki, dwie gry edukacyjne w formie puzzli, wydane przez Wydawnictwo Epideixis.   Obecnie na rynku ukazały się dwie pozycje z serii Dom i Obiad. Jednak dla fanów Dzieciaków Grzeczniaków mamy dobrą wiadomość, w przygotowaniu są kolejne 4 części: Spacer, Plac zabaw, Zakupy oraz Kino. My nie możemy się już doczekać premier kolejnych części :-)W pudełku znajdziemy:

- 60 elementów puzzli,
- woreczek do przechowywania puzzli,
- oraz instrukcja.


Dzieciaki Grzeczniaki to bardzo ciekawe podejście tak lubianych przez dzieci puzzli i wykorzystanie ich do rozwijania umiejętności społecznych poprzez zabawę. Każdy z dwóch posiadanych przez nas zestawów to plansza składająca się z 60 elementów, z których po ułożeniu otrzymujemy sześć odrębnych scenek o określonej tematyce. Dzięki dogłębnej analizie obrazów oraz dyskusji z dzieckiem na ich temat, nasze pociechy nabierają odpowiednich wzorców zachowań, co przekłada się na ich dalsze funkcjonowanie w społeczeństwie. Sympatyczni bohaterowie gry na długo zapadną w pamięci i będą wzorem do naśladowania.   

Po ułożeniu zestawu Dom otrzymujemy obrazy z następujących sytuacji:

- sprzątanie po sobie zabawek,
- razem miło spędzamy czas,
- wiemy, kiedy nie przeszkadzać,
- dbamy o zwierzęta,
- pomagamy sprzątać w domu,
- dzielimy się zabawkami.

 

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest dołączenie do każdego z zestawów woreczka, w którym przechowywanie puzzli jest bardzo wygodne, a zastosowanie kodu kolorystycznego ułatwia ich rozpoznawanie bez konieczności otwierania woreczka. 


Drugi z posiadanych przez nas zestawów Dzieciaków Grzeczniaków to Obiad. Tutaj podobnie jak w wyżej omawianym komplecie mamy zestaw 60 puzzli oraz sześć scenek, tym razem związanych, jak sam tytuł wskazuje z obiadem. I tak dzieci mogą dyskutować na poniższe tematy:

- myjemy ręce przez jedzeniem,
- rozmawiamy o ty,jak nam minął dzień,
- jemy sztućcami,
- dzielimy się sałatką,
- odnosimy naczynia po posiłku,
- pomagamy przy myciu naczyń. 


W skład zestawu wchodzą następujące elementy:

- 60 elementów puzzli,
- woreczek do przechowywania puzzli,
- oraz instrukcję.Muszę przyznać, że choć puzzle do łatwych nie należą (na sześciu odrębnych obrazkach występują te same postacie) to jednak niesamowicie wciągają. Ignaś z ogromną pasją układa je po czym przechodzimy do gromkiej dyskusji :-) 


Muszę przyznać, że po raz kolejny Wydawnictwo Epideixis, zadbało o najdrobniejszy szczegół, tworząc bardzo estetycznie wykonane i pomysłowe gry edukacyjne. Nie tylko dopasowano kolorystycznie woreczki i opakowania, ale zadbano także o to aby dzieci mogły w prosty sposób same segregować elementy poszczególnych gier, dzięki napisom w różnych kolorach znajdujących się na odwrotach puzzli. Jakość puzzli też nie pozostawia najmniejszych zastrzeżeń: twarda tektura oraz idealnie dopasowane elementy, tworzą obraz idealny.      Jeżeli jesteście ciekawi, czy Ignacy podziela moje zdanie co do Dzieciaków Grzeczniaków to powiem Wam, że w stu procentach. Gry są świetnym przerywnikiem pomiędzy szaleństwami w ogrodzie o leśnymi spacerami, bo muszę się Wam pochwalić, że u nas lato w pełni :-) 


Gry znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Wydawnictwo Epideixis


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie