Przejdź do głównej zawartości

Chłopiec i dziewczynka którzy szukali bajki o sobie - Hanna Milewska

Jakiś czas temu przeczytałam o autorskim projekcie wydawniczym Pani Hanny Milewskiej Opowieści  dla dzieci. Bardzo zaciekawił mnie efekt końcowy w postaci wydanych książek. I muszę przyznać, że zostałam bardzo mile zaskoczona. Począwszy od pomysłu stworzenia dwóch takich samych pozycji pod względem treści (różniące się jedynie odbiorcą do którego są skierowane: chłopiec lub dziewczynka) po samą treść opowiadań i przepiękne ilustracje. Mam nadzieje, że takich projektów będzie coraz więcej!!!  
Ze względu na fakt, iż mam syna omówię treść książki skierowanej do chłopców. Pozycja skierowana do dziewczynek różni się jedyne głównym bohaterem oraz drobnymi szczegółami w ilustracjach. Treść i przekaz pozostają te same :-)  


Gdy pewnego razu w Gabriela pokoju z książki wyskakuje złota rybka, chłopiec nie wie jak zareagować. W pierwszej chwili myśli, że to tylko sem. Ale czy na pewno!!! W jego pokoju zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy. Pojawiają się postaci z różnych bajek takie jak wilk, słoń czy syrena. Jednak czy chłopcu uda się odnaleźć bajkę o sobie? O tym musicie przekonać się sami czytając tą niezwykła opowieść.  Poza bardzo ciekawą treścią na uwagę zasługują także piękne ilustracje autorstwa Karoliny Kucharskiej. Barwne, wyraziste a przy tym oddające bardzo trafnie treść.   Obie książeczki bardzo nam się spodobały. Jesteśmy przekonani, że sprawią radość każdemu dziecku, które będzie chciało odnaleźć bajkę osobie :-)


Książki znajdziecie TUTAJ 

Komentarze

  1. Bardzo bardne ilustracje. Jeśli chodzi o treść, to jestem pewna, że i ona spodobałaby się naszemu Synkowi

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.