Przejdź do głównej zawartości

Chłopiec i dziewczynka którzy szukali bajki o sobie - Hanna Milewska

Jakiś czas temu przeczytałam o autorskim projekcie wydawniczym Pani Hanny Milewskiej Opowieści  dla dzieci. Bardzo zaciekawił mnie efekt końcowy w postaci wydanych książek. I muszę przyznać, że zostałam bardzo mile zaskoczona. Począwszy od pomysłu stworzenia dwóch takich samych pozycji pod względem treści (różniące się jedynie odbiorcą do którego są skierowane: chłopiec lub dziewczynka) po samą treść opowiadań i przepiękne ilustracje. Mam nadzieje, że takich projektów będzie coraz więcej!!!  
Ze względu na fakt, iż mam syna omówię treść książki skierowanej do chłopców. Pozycja skierowana do dziewczynek różni się jedyne głównym bohaterem oraz drobnymi szczegółami w ilustracjach. Treść i przekaz pozostają te same :-)  


Gdy pewnego razu w Gabriela pokoju z książki wyskakuje złota rybka, chłopiec nie wie jak zareagować. W pierwszej chwili myśli, że to tylko sem. Ale czy na pewno!!! W jego pokoju zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy. Pojawiają się postaci z różnych bajek takie jak wilk, słoń czy syrena. Jednak czy chłopcu uda się odnaleźć bajkę o sobie? O tym musicie przekonać się sami czytając tą niezwykła opowieść.  Poza bardzo ciekawą treścią na uwagę zasługują także piękne ilustracje autorstwa Karoliny Kucharskiej. Barwne, wyraziste a przy tym oddające bardzo trafnie treść.   Obie książeczki bardzo nam się spodobały. Jesteśmy przekonani, że sprawią radość każdemu dziecku, które będzie chciało odnaleźć bajkę osobie :-)


Książki znajdziecie TUTAJ 

Komentarze

  1. Bardzo bardne ilustracje. Jeśli chodzi o treść, to jestem pewna, że i ona spodobałaby się naszemu Synkowi

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.