Przejdź do głównej zawartości

Canaletto Malarz Warszawy - Magiczny Ogród Sztuki - Wydawnictwo RM

Dzisiaj mamy dla Was kolejną pozycję z serii Magiczny Ogród Sztuki, książki wydane przez Wydawnictwo RM. O dwóch pozycjach pisałam już wcześniej TUTAJ, dzisiaj kolejna, tym razem mowa będzie o malarzu Canaletto i Warszawie z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego.  
Książka rozpoczyna się na lekcji wychowania fizycznego podczas której jeden z uczniów o imieniu Piotr zostaje uderzony piłką w głowę, po czym traci przytomność i...przenosi się do Warszawy w gdy była uwieczniana na obrazach przez samego mistrza Canaletto. Cała opowieść skupia się na ukazaniu odbiorcy stolicy w której nie było ani jednego mostu a Praga była jedynie wioską w której panowała bieda.   
Czytelnik zabrany w podróż w czasie ma przyjemność nie tylko podziwiać piękno dawnej Warszawy ale także zostaje zaproszony na dwór króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tekst został bardzo ciekawie opisany przez autorkę a zamieszczone w książce obrazy stanowią idealne dopełnienie całości.      


Gdy nasz bohater zostaje ocucony przez nauczyciela, następuje zakończenie pierwszej części.  


Druga część to istna skarbnica wiedzy na temat samego mistrza Canaletto oraz galeria jego dzieł. Poznajemy jego historię, dowiadujemy się w jaki sposób znalazł się na dworze króla oraz podziwiamy jego niesamowite dzieł, na których uwiecznił dawną Warszawę. Ponadto znajdziemy tu sporą ilość ćwiczeń, dzięki którym każde dziecko będzie mogło poczuć się jak prawdziwy artysta. Książka stanowi wyjątkową pozycję pod względem ilości przekazywanej wiedzy. Jej walory edukacyjne są niewątpliwie ogromnym atutem.   
Canaletto malarz Warszawy to wyjątkowa pozycja w naszej domowej biblioteczce. Ignacy podobnie jak przy wcześniej omawianych dwóch pozycjach, tak i podczas lektury Canaletta był oczarowany jego dziełami. Przed nami wizyta w muzeum a taka lektura stanowi idealne przygotowanie przed tą wizytą. Serdecznie polecamy cała serię, zapewniamy, że zainteresuje zarówno chłopców jak i dziewczynki.   
Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo RMKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)