Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Na każdą porę roku Elżbiety i Witolda Szwajkowskich

U nas dzisiaj kolejna książka autorstwa Państwa Elżbiety i Witolda Szwajkowskich. Na każdą porę roku, to zbiór wierszyków oraz odpowiadających im ilustracji. W książce zastosowano nową formę edukacyjną zawną S O W A (S - słucham, O - oglądam, W - wyobrażam sobie, A - analizuję), która stanowi bardzo ciekawą propozycję aktywnego uczestnictwa dzieci podczas czytania owych wirszyków przez osobę dorosłą. Książka wydana została przez Wydawnictwo Harmonia.

Wiersze mimo, iż napisane są w miarę prostym i zrozumiałem językiem to jednak zadbano o to aby również zanlazły się tam nieco trudniejsze wyrazy, wzobgacające słownictwo dziecka. Rysunki wiernie oddają treść rymowanek, jednak zdarzają się również, iż powiązanie wiersza z rysunkiem nastepuje z dużą dowolnością. Zastosowanie takiego zabiegu znacznie pobudza dziecka ciekawość, kreatywne myślenie, oraz rozwija wyobraźnię. Wiersze poruszają tematykę pór roku oraz związanych z nimi praw przyrody, zwyczajów i tradycji.Ponadto do każdego wierszyka zamieszczono po kilka zabawnych pytań, które mają za zadanie sprawdzić dziecka spostrzegawczość. Praca z książka ponadto rozwija u dziecka:

- zdolność skupienia na słuchanym tekście,
- analizę tekstu,
- logiczne myślenie,
- poznawanie nowych wyrazów i zwrotów.


Ignacy bardzo lubi zabawy z książką, ponadto podobają mu się rysunki, zwłaszcza te wiosenne i letnie, ponieważ bardzo już tęsknimy za słonecznymi dniami i zabawami na wolnym powierzu, które tak pieknie są w tej publikacji ukazane :-)


Goraco polecamy!!!

Książke znajdziecie TUTAJ 

Komentarze

  1. Pozycja inna od innych. Musze poczytać o tej metodzie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Metoda ciekawa. Muszę bliżej jej się przyjrzeć, bo przyznam, że nic o niej nie wiem :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty