Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Jak pocieszyć Matyldę? -Twój Anioł z Nieba - Wydawnictwo Promic

Wydawnictwa Promic posiada w swojej ofercie wydawniczej bardzo ciekawą serię książeczek dla dzieci Twój Anioł z Nieba. Obecnie seria liczy już sześć tytułów. Dzisiaj chciałam przybliżyć Wam jeden z nich zatytułowany Jak pocieszyć Matyldę?Głównymi bohaterami serii są Antoś oraz Matylda - dwoje starszych dzieci Państwa Dobrzyńskich (ich najmłodsza córeczka - Karolinka to jeszcze bobas) oraz nie kto inny jak sam Anioł Stróż. Chłopiec zaprzyjaźnił się ze swoim Opiekunem z Nieba i wzywa go zawsze, kiedy potrzebuje jego pomocy. Pewnego dnia cała trójka dzieci zostaje pod opieką dziadków. Antoś jest bardzo zadowolony z tego faktu, świetnie się bawi z dziadkie, Karolinka smacznie śpi, tylko Matylda ma bardzo zły humor. Przed nią bardzo dużo zadania domowego do odrobienia podczas gdy jej koleżanki bawią się na urodzinach. Wzbudziło to u Matyldy poczucie niesprawiedliwości i z minuty na minutę coraz bardzie pogłebiało to jej stan niezadowolenia. Jej złość i złe samopoczucie bardzo zmartwiły Antosia, które z całego serca pragnął pomóc starszej siostrze. Postanowił więc wezwać na pomoc najlepszego przyjaciela, swojego Anioła Stróża. Chłopcy długo się naradzali jak pomóc Matyldzie, a gdy już udało im się stworzyć plan działania, postanowili działać.


Niestety, wszystkie pomysły jakie przyszły chłopcom do głowy przyniosły odwrotny skutek do zamierzonego, a Matylda z każdą kolejną próbą niesienia jej pomocy stawała się jeszcze bardziej zła i niezadowolona. Antoś mimo, iż starał się ze wszystkich sił pocieszyć siostrę, nie udawało mu się to. W poczuciu bezsilności, porzucił dalsze próby niesienia pomocy Matyldzie. Jednak pewne nieplanowane przez Antka wydarzenie sprawiło, iż na buzi jej starszej siostry znów zagościł uśmiech a serce zaczęło się radować. Co takiego wydarzyło się na domku na drzewie, że rozproszyło czarne chmury i przywróciło harmonię dziwczynce? O tym przekonacie się czytając Jak pocieszyć Matyldę?.  


Książkę przeczytałam Ignacemu, który pozostał pod dużym jej wrażeniem. Przygody małego Antosia i jego Anioła Stróża od razu przypadły mu do gustu, identyfikując się jednocześnie z małym bohaterem.
Lektura pełna pozytywnych emocji, humoru o ciekawej i dynamicznej fabule. Ilustracje zostały utrzymane w czarno - białej kolorystyce, co bardzo ciekawie oddaje klimat treści, tajemniczości i magii. Osobiście również jestem pod dużym wrażeniem opowieści, po przeczytaniu oststnie strony pomyślałam: ..."jak dobrze, że istnieją takie piękne książki dla dzieci..."


Gorąco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Jak pocieszyć Matyldę?
Seria - Twój Anioł z Nieba
Wydawnictwo - Promic
Autor - Lilla Danilecka
Oprawa - miękka
Liczba stron - 64

Wydawnictwo PROMIC

Komentarze

 1. Tej serii nie znamy, dla nas za wcześnie. Ale chętnie czytamy inne tytuły wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja może za jakiś czas sprawiw mojemu Antosiowi.Może przypadnie mu do gustu juz z samego faktu, że bohater ma tak samo na imię jak on ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem dlaczego ale mam ogromny sentyment do szarych obrazków w książkach,dobre ilustracje,trafiony temat,oby więcej takich publikacji

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej serii jeszcze nie poznaliśmy. Bardzo ciekawie się prezentuje 😃

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty