niedziela, 5 marca 2017

Jak pocieszyć Matyldę? -Twój Anioł z Nieba - Wydawnictwo Promic

Wydawnictwa Promic posiada w swojej ofercie wydawniczej bardzo ciekawą serię książeczek dla dzieci Twój Anioł z Nieba. Obecnie seria liczy już sześć tytułów. Dzisiaj chciałam przybliżyć Wam jeden z nich zatytułowany Jak pocieszyć Matyldę?Głównymi bohaterami serii są Antoś oraz Matylda - dwoje starszych dzieci Państwa Dobrzyńskich (ich najmłodsza córeczka - Karolinka to jeszcze bobas) oraz nie kto inny jak sam Anioł Stróż. Chłopiec zaprzyjaźnił się ze swoim Opiekunem z Nieba i wzywa go zawsze, kiedy potrzebuje jego pomocy. Pewnego dnia cała trójka dzieci zostaje pod opieką dziadków. Antoś jest bardzo zadowolony z tego faktu, świetnie się bawi z dziadkie, Karolinka smacznie śpi, tylko Matylda ma bardzo zły humor. Przed nią bardzo dużo zadania domowego do odrobienia podczas gdy jej koleżanki bawią się na urodzinach. Wzbudziło to u Matyldy poczucie niesprawiedliwości i z minuty na minutę coraz bardzie pogłebiało to jej stan niezadowolenia. Jej złość i złe samopoczucie bardzo zmartwiły Antosia, które z całego serca pragnął pomóc starszej siostrze. Postanowił więc wezwać na pomoc najlepszego przyjaciela, swojego Anioła Stróża. Chłopcy długo się naradzali jak pomóc Matyldzie, a gdy już udało im się stworzyć plan działania, postanowili działać.


Niestety, wszystkie pomysły jakie przyszły chłopcom do głowy przyniosły odwrotny skutek do zamierzonego, a Matylda z każdą kolejną próbą niesienia jej pomocy stawała się jeszcze bardziej zła i niezadowolona. Antoś mimo, iż starał się ze wszystkich sił pocieszyć siostrę, nie udawało mu się to. W poczuciu bezsilności, porzucił dalsze próby niesienia pomocy Matyldzie. Jednak pewne nieplanowane przez Antka wydarzenie sprawiło, iż na buzi jej starszej siostry znów zagościł uśmiech a serce zaczęło się radować. Co takiego wydarzyło się na domku na drzewie, że rozproszyło czarne chmury i przywróciło harmonię dziwczynce? O tym przekonacie się czytając Jak pocieszyć Matyldę?.  


Książkę przeczytałam Ignacemu, który pozostał pod dużym jej wrażeniem. Przygody małego Antosia i jego Anioła Stróża od razu przypadły mu do gustu, identyfikując się jednocześnie z małym bohaterem.
Lektura pełna pozytywnych emocji, humoru o ciekawej i dynamicznej fabule. Ilustracje zostały utrzymane w czarno - białej kolorystyce, co bardzo ciekawie oddaje klimat treści, tajemniczości i magii. Osobiście również jestem pod dużym wrażeniem opowieści, po przeczytaniu oststnie strony pomyślałam: ..."jak dobrze, że istnieją takie piękne książki dla dzieci..."


Gorąco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Jak pocieszyć Matyldę?
Seria - Twój Anioł z Nieba
Wydawnictwo - Promic
Autor - Lilla Danilecka
Oprawa - miękka
Liczba stron - 64

Wydawnictwo PROMIC

4 komentarze:

 1. Tej serii nie znamy, dla nas za wcześnie. Ale chętnie czytamy inne tytuły wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja może za jakiś czas sprawiw mojemu Antosiowi.Może przypadnie mu do gustu juz z samego faktu, że bohater ma tak samo na imię jak on ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem dlaczego ale mam ogromny sentyment do szarych obrazków w książkach,dobre ilustracje,trafiony temat,oby więcej takich publikacji

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej serii jeszcze nie poznaliśmy. Bardzo ciekawie się prezentuje 😃

  OdpowiedzUsuń