Przejdź do głównej zawartości

Szopka bożonarodzeniowa 2016

Jak zapewne niektórzy z Was pamiętają w tym roku Ignasia kalendarzem adwentowym są książeczki. Jedna na każdy dzień. Pośród nich znalazła się pozycja anglojęzyczna opowiadająca o narodzinach dzieciątka Jezus. Książeczkę kupiłam za jednego funta w jednym dyskontów. Jakie wielkie było moje zdziwienie gdy w domu przeglądając książeczkę zobaczyłam że w środku poza tradycyjnie rysunkami i tekstem jest gotowa szopka do złożenia. Wystarczyło delikatnie wyciągnąć elementy i można było przystąpić do budowania. Osobiście nie mogłam się doczekać kiedy Ignaś wybierze właśnie tę książeczkę :), aż się w końcu doczekałam :-). Zapraszamy do obejrzenia Ignasia tegorocznej szopki bożonarodzeniowej    
Elementy do złożenia...


A więc przystępujemy do działania. W książeczce znajduje się również instrukcja jak złożyć całą szopkę, którą Ignacy się kierował składając całość.
Po ok 5 minutach szopka była gotowa. Postanowiliśmy ostawić ją w Ignacego pokoju :-) Oto jak się prezentuje :-) Nam się bardzo podoba :-)

Komentarze

  1. Świetna! U nas dzieci dostawały na roratach figurki z gipsu i na koniec zrobiliśmy szopkę z kartonu i krepy :) Teraz stoi pod naszą choinką :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)