Przejdź do głównej zawartości

Szopka bożonarodzeniowa 2016

Jak zapewne niektórzy z Was pamiętają w tym roku Ignasia kalendarzem adwentowym są książeczki. Jedna na każdy dzień. Pośród nich znalazła się pozycja anglojęzyczna opowiadająca o narodzinach dzieciątka Jezus. Książeczkę kupiłam za jednego funta w jednym dyskontów. Jakie wielkie było moje zdziwienie gdy w domu przeglądając książeczkę zobaczyłam że w środku poza tradycyjnie rysunkami i tekstem jest gotowa szopka do złożenia. Wystarczyło delikatnie wyciągnąć elementy i można było przystąpić do budowania. Osobiście nie mogłam się doczekać kiedy Ignaś wybierze właśnie tę książeczkę :), aż się w końcu doczekałam :-). Zapraszamy do obejrzenia Ignasia tegorocznej szopki bożonarodzeniowej    
Elementy do złożenia...


A więc przystępujemy do działania. W książeczce znajduje się również instrukcja jak złożyć całą szopkę, którą Ignacy się kierował składając całość.
Po ok 5 minutach szopka była gotowa. Postanowiliśmy ostawić ją w Ignacego pokoju :-) Oto jak się prezentuje :-) Nam się bardzo podoba :-)

Komentarze

  1. Świetna! U nas dzieci dostawały na roratach figurki z gipsu i na koniec zrobiliśmy szopkę z kartonu i krepy :) Teraz stoi pod naszą choinką :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.