Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Jesienny obrazek w ramce DIY

Większość prac, które Ignaś wykonuje zdobią jego pokój, naszą lodówkę czy salon. W większości pomieszczeń coś się na pewno znajdzie z jego wesołej twórczości. Podobnie jest z dzisiejszą pracą, która została wykonana z myślą o tym, iż zawiśnie na ścianie. Jak zrobić jesienny obraz  w ramce? Za chwilę się przekonacie, że bardzo szybko i prosto :-) 

 

Co nam będzie potrzebne:
- cztery patyki, kijki zebrane podczas jesiennego spaceru,
- jesienne liście zebrane podczas wyjścia na zakupy,
- papier samoprzylepny (contact paper),
- klej na gorąco,
- wełna,
- i nożyczki.Pierwsze co musimy zrobić to naszą ramkę na obraz. Do tego celu użyjemy uprzednio wspomnianych gałęzi. My wybraliśmy w pięknym czerwonym kolorze z krzaczka rosnącego nieopodal "naszego" sklepu. Wymierzamy i układamy ramkę.


Gdy projekt ramki jest gotowy, należy skleić ją klejem na gorąco.


Ignaś dodatkowo przywiązał gałązki wełną. Bardziej w celach dekoracyjnych niż konstrukcyjnych, ale na pewno to też wzmocniło troszkę naszą ramkę.


Następnie wymierzyłam i wycięłam papier samoprzylepny, po czym przykleiłam go do ramki, pozostawiając stronę z klejem w górze. Do tego celu użyłam ponownie klejem na gorąco. Gdy wszystko było gotowe, Ignaś mógł rozpocząć tworzenie swojego dzieła, czyli przyklejanie zebranych listków.
Ignaś jest bardzo zadowolony z efektu końcowego :-) podobnie jak i ja z mężem :-)


Ignasia obraz zawisł w naszym salonie :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty