Przejdź do głównej zawartości

Jesienny obrazek w ramce DIY

Większość prac, które Ignaś wykonuje zdobią jego pokój, naszą lodówkę czy salon. W większości pomieszczeń coś się na pewno znajdzie z jego wesołej twórczości. Podobnie jest z dzisiejszą pracą, która została wykonana z myślą o tym, iż zawiśnie na ścianie. Jak zrobić jesienny obraz  w ramce? Za chwilę się przekonacie, że bardzo szybko i prosto :-) 

 

Co nam będzie potrzebne:
- cztery patyki, kijki zebrane podczas jesiennego spaceru,
- jesienne liście zebrane podczas wyjścia na zakupy,
- papier samoprzylepny (contact paper),
- klej na gorąco,
- wełna,
- i nożyczki.Pierwsze co musimy zrobić to naszą ramkę na obraz. Do tego celu użyjemy uprzednio wspomnianych gałęzi. My wybraliśmy w pięknym czerwonym kolorze z krzaczka rosnącego nieopodal "naszego" sklepu. Wymierzamy i układamy ramkę.


Gdy projekt ramki jest gotowy, należy skleić ją klejem na gorąco.


Ignaś dodatkowo przywiązał gałązki wełną. Bardziej w celach dekoracyjnych niż konstrukcyjnych, ale na pewno to też wzmocniło troszkę naszą ramkę.


Następnie wymierzyłam i wycięłam papier samoprzylepny, po czym przykleiłam go do ramki, pozostawiając stronę z klejem w górze. Do tego celu użyłam ponownie klejem na gorąco. Gdy wszystko było gotowe, Ignaś mógł rozpocząć tworzenie swojego dzieła, czyli przyklejanie zebranych listków.
Ignaś jest bardzo zadowolony z efektu końcowego :-) podobnie jak i ja z mężem :-)


Ignasia obraz zawisł w naszym salonie :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie