Przejdź do głównej zawartości

Jesienny obrazek w ramce DIY

Większość prac, które Ignaś wykonuje zdobią jego pokój, naszą lodówkę czy salon. W większości pomieszczeń coś się na pewno znajdzie z jego wesołej twórczości. Podobnie jest z dzisiejszą pracą, która została wykonana z myślą o tym, iż zawiśnie na ścianie. Jak zrobić jesienny obraz  w ramce? Za chwilę się przekonacie, że bardzo szybko i prosto :-) 

 

Co nam będzie potrzebne:
- cztery patyki, kijki zebrane podczas jesiennego spaceru,
- jesienne liście zebrane podczas wyjścia na zakupy,
- papier samoprzylepny (contact paper),
- klej na gorąco,
- wełna,
- i nożyczki.Pierwsze co musimy zrobić to naszą ramkę na obraz. Do tego celu użyjemy uprzednio wspomnianych gałęzi. My wybraliśmy w pięknym czerwonym kolorze z krzaczka rosnącego nieopodal "naszego" sklepu. Wymierzamy i układamy ramkę.


Gdy projekt ramki jest gotowy, należy skleić ją klejem na gorąco.


Ignaś dodatkowo przywiązał gałązki wełną. Bardziej w celach dekoracyjnych niż konstrukcyjnych, ale na pewno to też wzmocniło troszkę naszą ramkę.


Następnie wymierzyłam i wycięłam papier samoprzylepny, po czym przykleiłam go do ramki, pozostawiając stronę z klejem w górze. Do tego celu użyłam ponownie klejem na gorąco. Gdy wszystko było gotowe, Ignaś mógł rozpocząć tworzenie swojego dzieła, czyli przyklejanie zebranych listków.
Ignaś jest bardzo zadowolony z efektu końcowego :-) podobnie jak i ja z mężem :-)


Ignasia obraz zawisł w naszym salonie :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .