Przejdź do głównej zawartości

Jesienny obrazek w ramce DIY

Większość prac, które Ignaś wykonuje zdobią jego pokój, naszą lodówkę czy salon. W większości pomieszczeń coś się na pewno znajdzie z jego wesołej twórczości. Podobnie jest z dzisiejszą pracą, która została wykonana z myślą o tym, iż zawiśnie na ścianie. Jak zrobić jesienny obraz  w ramce? Za chwilę się przekonacie, że bardzo szybko i prosto :-) 

 

Co nam będzie potrzebne:
- cztery patyki, kijki zebrane podczas jesiennego spaceru,
- jesienne liście zebrane podczas wyjścia na zakupy,
- papier samoprzylepny (contact paper),
- klej na gorąco,
- wełna,
- i nożyczki.Pierwsze co musimy zrobić to naszą ramkę na obraz. Do tego celu użyjemy uprzednio wspomnianych gałęzi. My wybraliśmy w pięknym czerwonym kolorze z krzaczka rosnącego nieopodal "naszego" sklepu. Wymierzamy i układamy ramkę.


Gdy projekt ramki jest gotowy, należy skleić ją klejem na gorąco.


Ignaś dodatkowo przywiązał gałązki wełną. Bardziej w celach dekoracyjnych niż konstrukcyjnych, ale na pewno to też wzmocniło troszkę naszą ramkę.


Następnie wymierzyłam i wycięłam papier samoprzylepny, po czym przykleiłam go do ramki, pozostawiając stronę z klejem w górze. Do tego celu użyłam ponownie klejem na gorąco. Gdy wszystko było gotowe, Ignaś mógł rozpocząć tworzenie swojego dzieła, czyli przyklejanie zebranych listków.
Ignaś jest bardzo zadowolony z efektu końcowego :-) podobnie jak i ja z mężem :-)


Ignasia obraz zawisł w naszym salonie :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)