Przejdź do głównej zawartości

Ćwiczymy spostrzegawczość i małą motorykę

Jakiś czas temu pokazywałam Wam nasze karty służące do doskonalenia spostrzegawczości. Napisałam też wtedy dlaczego warto ją ćwiczyć. Jeżeli ktoś ciekamy, możecie przeczytać to TUTAJ . Dzisiaj pokazujemy kolejne karty. Tym razem ćwiczenie spostrzegawczości połączyliśmy z małą motoryką :-)
Na każdej z pięciu kart znajduje się po 12 kwadratów (6 par), zadaniem dziecka jest  odnalezienie dokładnie takich samych i ich połączenie. Każdy kwadrat składa się z 4 mniejszych kwadratów, każdy w innym kolorze. Dana karta ma kwadraty w 4 kolorach w różnych ułożeniach. Dzięki czemu dziecko musi dokładnie przeanalizować dany układ i odnaleźć dokładnie taki sam.

My nasze karty trzymamy w segregatorze w foliach. I na foliach Ignaś też wykonuje ćwiczenia. Dzięki temu, raz wydrukowane karty może używać wielokrotnie. Oczywiście można dać dziecku samą kartkę, lub plansze umieścić ka korkowej tablicy wpiąć pineski i dziecko łączy odpowiednie elementy za pomocą gumek. Możliwości jest kilka. U nas najczęściej wykorzystujemy właśnie tzw. "koszulki" :-), ale zdarza się również, że Ignaś pracuje na tablicy korkowej, magnetycznej lub na czystej kartce :-) 

Życzymy miłej zabawy :-)

Karty dla chętnych do pobrania poniżej:Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.