Przejdź do głównej zawartości

Ćwiczymy spostrzegawczość i małą motorykę

Jakiś czas temu pokazywałam Wam nasze karty służące do doskonalenia spostrzegawczości. Napisałam też wtedy dlaczego warto ją ćwiczyć. Jeżeli ktoś ciekamy, możecie przeczytać to TUTAJ . Dzisiaj pokazujemy kolejne karty. Tym razem ćwiczenie spostrzegawczości połączyliśmy z małą motoryką :-)
Na każdej z pięciu kart znajduje się po 12 kwadratów (6 par), zadaniem dziecka jest  odnalezienie dokładnie takich samych i ich połączenie. Każdy kwadrat składa się z 4 mniejszych kwadratów, każdy w innym kolorze. Dana karta ma kwadraty w 4 kolorach w różnych ułożeniach. Dzięki czemu dziecko musi dokładnie przeanalizować dany układ i odnaleźć dokładnie taki sam.

My nasze karty trzymamy w segregatorze w foliach. I na foliach Ignaś też wykonuje ćwiczenia. Dzięki temu, raz wydrukowane karty może używać wielokrotnie. Oczywiście można dać dziecku samą kartkę, lub plansze umieścić ka korkowej tablicy wpiąć pineski i dziecko łączy odpowiednie elementy za pomocą gumek. Możliwości jest kilka. U nas najczęściej wykorzystujemy właśnie tzw. "koszulki" :-), ale zdarza się również, że Ignaś pracuje na tablicy korkowej, magnetycznej lub na czystej kartce :-) 

Życzymy miłej zabawy :-)

Karty dla chętnych do pobrania poniżej:Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.