Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Ćwiczymy spostrzegawczość i małą motorykę

Jakiś czas temu pokazywałam Wam nasze karty służące do doskonalenia spostrzegawczości. Napisałam też wtedy dlaczego warto ją ćwiczyć. Jeżeli ktoś ciekamy, możecie przeczytać to TUTAJ . Dzisiaj pokazujemy kolejne karty. Tym razem ćwiczenie spostrzegawczości połączyliśmy z małą motoryką :-)
Na każdej z pięciu kart znajduje się po 12 kwadratów (6 par), zadaniem dziecka jest  odnalezienie dokładnie takich samych i ich połączenie. Każdy kwadrat składa się z 4 mniejszych kwadratów, każdy w innym kolorze. Dana karta ma kwadraty w 4 kolorach w różnych ułożeniach. Dzięki czemu dziecko musi dokładnie przeanalizować dany układ i odnaleźć dokładnie taki sam.

My nasze karty trzymamy w segregatorze w foliach. I na foliach Ignaś też wykonuje ćwiczenia. Dzięki temu, raz wydrukowane karty może używać wielokrotnie. Oczywiście można dać dziecku samą kartkę, lub plansze umieścić ka korkowej tablicy wpiąć pineski i dziecko łączy odpowiednie elementy za pomocą gumek. Możliwości jest kilka. U nas najczęściej wykorzystujemy właśnie tzw. "koszulki" :-), ale zdarza się również, że Ignaś pracuje na tablicy korkowej, magnetycznej lub na czystej kartce :-) 

Życzymy miłej zabawy :-)

Karty dla chętnych do pobrania poniżej:Komentarze

  1. Fajny pomysł na ćwiczenie spostrzegawczości, choć to chyba jedna z niewielu dziedzin z którą moje dziewczyny nie mają problemu. W dobble nie mam z nimi szans :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł - prosty, ale skuteczny (y) podoba mi się!!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny pomysł. Podoba mi się wykorzystanie koszulek.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty