Przejdź do głównej zawartości

Ćwiczymy spostrzegawczość z płatkami śniegu

Dzisiaj kolejna propozycja do wydruku:-). My karty z płatkami śniegu mamy już w naszym domu ponad 3 lata :-) i chętnie Wam je dzisiaj pokażemy :-) 
Jak widzicie na zdjęciu poniżej nasze karty zalaminowałam oraz umieściłam na podkładkach, aby ułatwić wówczas niespełna 3 - letniemu Ignasiowi zabawę :-)

Zestaw 36 kart (18 sztuk po dwie do pary) to świetna zabawa a przy okazji także nie zły trening spostrzegawczości :-). Maluch musi uważnie się przyjrzeć obrazkom aby wykonać ćwiczenie poprawnie. Dziecko ćwiczy nie tylko spostrzegawczość ale również:
- refleks,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- cierpliwość,
- motoryką małą,
- percepcję wzrokową,

Tego typu ćwiczenia wspomagają również naukę czytania i pisania w przyszłości

Elementy nie przyklejone do podkładek z powodzeniem można wykorzystać do zrobienia układanek lewopółkulowych, ćwiczeń kodowania czy szeregowania.

W naszym domu prezentowane płatki śniegu cieszyły się dużą "popularnością", a Ignaś zawsze z przyjemnością je dopasowywał :-)


Karty do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)