Przejdź do głównej zawartości

Ćwiczymy spostrzegawczość z płatkami śniegu

Dzisiaj kolejna propozycja do wydruku:-). My karty z płatkami śniegu mamy już w naszym domu ponad 3 lata :-) i chętnie Wam je dzisiaj pokażemy :-) 
Jak widzicie na zdjęciu poniżej nasze karty zalaminowałam oraz umieściłam na podkładkach, aby ułatwić wówczas niespełna 3 - letniemu Ignasiowi zabawę :-)

Zestaw 36 kart (18 sztuk po dwie do pary) to świetna zabawa a przy okazji także nie zły trening spostrzegawczości :-). Maluch musi uważnie się przyjrzeć obrazkom aby wykonać ćwiczenie poprawnie. Dziecko ćwiczy nie tylko spostrzegawczość ale również:
- refleks,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- cierpliwość,
- motoryką małą,
- percepcję wzrokową,

Tego typu ćwiczenia wspomagają również naukę czytania i pisania w przyszłości

Elementy nie przyklejone do podkładek z powodzeniem można wykorzystać do zrobienia układanek lewopółkulowych, ćwiczeń kodowania czy szeregowania.

W naszym domu prezentowane płatki śniegu cieszyły się dużą "popularnością", a Ignaś zawsze z przyjemnością je dopasowywał :-)


Karty do pobrania TUTAJ

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.