Przejdź do głównej zawartości

Tablica Manipulacyjna Nutki


Tablica manipulacyjna nutki przeznaczona jest do ćwiczeń grafomotorycznych i koordynacyjnych. Dzięki dwóm  symetrycznym nutkom dziecko ćwiczy koordynację bilateralną (dwustronną), usprawnia precyzję płynności ruchów, ćwiczy mięśnie dłoni i ręki oraz prawidłowy chwyt. 
Ćwiczenia koordynacji dwustronnej są bardzo ważne w prawidłowym rozwoju dziecka. W skład koordynacji dwustronnej wchodzi kilka elementów:

- przekraczanie linii środka,
- koordynacja dwóch stron w ruchach symetrycznych i asymetrycznych,
- odróżnianie jednej strony od drugiej podczas poruszania się [Herdman (1994)].

Tablicę Ignacemu zakupiliśmy jakiś czas temu, gdy przygotowywał się do nauki piania. Poza dzisiaj opisaną otrzymał również dwie inne ze szlaczkami o których pisałam już wcześniej tutaj. Wszystkie  okazały się wspaniałymi pomocami w nauce nie tylko prawidłowego chwytu ale również płynności ruchów. Po ok miesiącu zabaw z tablicami synek przeszedł na pisanie liter, które nie sprawiało mu żadnych problemów. Nauka pisania szła jak burza. A to wszystko zawdzięczamy wspaniały i przy okazji pięknym tablicom grafomotorycznym.

 Tablica dzisiaj przez nas opisana wykonana jest z płyty MDF oraz wyposażona jest w dwa drewniane ołówki na sznurku (u nas sznurek jest zdjęty ze względów na wygodę w pisaniu).
Wymiary tablicy to 40 x 35 cm.

Polecamy wszystkim przed którymi proces nauki pisania 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)