Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Tablica Manipulacyjna Nutki


Tablica manipulacyjna nutki przeznaczona jest do ćwiczeń grafomotorycznych i koordynacyjnych. Dzięki dwóm  symetrycznym nutkom dziecko ćwiczy koordynację bilateralną (dwustronną), usprawnia precyzję płynności ruchów, ćwiczy mięśnie dłoni i ręki oraz prawidłowy chwyt. 
Ćwiczenia koordynacji dwustronnej są bardzo ważne w prawidłowym rozwoju dziecka. W skład koordynacji dwustronnej wchodzi kilka elementów:

- przekraczanie linii środka,
- koordynacja dwóch stron w ruchach symetrycznych i asymetrycznych,
- odróżnianie jednej strony od drugiej podczas poruszania się [Herdman (1994)].

Tablicę Ignacemu zakupiliśmy jakiś czas temu, gdy przygotowywał się do nauki piania. Poza dzisiaj opisaną otrzymał również dwie inne ze szlaczkami o których pisałam już wcześniej tutaj. Wszystkie  okazały się wspaniałymi pomocami w nauce nie tylko prawidłowego chwytu ale również płynności ruchów. Po ok miesiącu zabaw z tablicami synek przeszedł na pisanie liter, które nie sprawiało mu żadnych problemów. Nauka pisania szła jak burza. A to wszystko zawdzięczamy wspaniały i przy okazji pięknym tablicom grafomotorycznym.

 Tablica dzisiaj przez nas opisana wykonana jest z płyty MDF oraz wyposażona jest w dwa drewniane ołówki na sznurku (u nas sznurek jest zdjęty ze względów na wygodę w pisaniu).
Wymiary tablicy to 40 x 35 cm.

Polecamy wszystkim przed którymi proces nauki pisania 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty