Przejdź do głównej zawartości

Stacking jigsow - drewniany sześcian od firmy Voila - PROJEKT "Grajmy"

Myślę, że nikogo nie zdziwi stwierdzenie, iż najbardziej lubię drewniane zabawki. A jeżeli mowa o różnego rodzaju drewnianych układankach, to już możemy mówić o "słabości" :-)  

Jedną z fajniejszych (oczywiście w mojej skromnej ocenie) układanek jakimi Ignacy lubił się bawić jako 3- 4 latek jest "Stacking jigsow" od firmy Voila. Jest to kostka drewnianych klocków, w skład której wchodzi jedna podstawka, na której układa się klocki oraz 15 klocków w różnych kolorach i kształtach. 


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia

Układanka jest wspaniałą alternatywą dla regularnych puzzli. Celem gry jest umieszczenie wszystkich klocków na podstawce tak aby utworzyć pięć warstw bez pozostawienia wolnych miejsc. Na każdym z poziomów należy użyć tylko 3 klocków. Trzeba dobrze przemyśleć strategię podczas układania, tak aby nie zostać przy ostatnim poziomie z niepasującymi klockami :-)

Wspaniały trening logicznego myślenia :-)Klocki mogą byc z powodzeniem wykorzystane również do tworzenia budowli w przestrzeni... 


...oraz na płaszczyźnie. Taka wersja gry tetris :-)


Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.