Przejdź do głównej zawartości

Stacking jigsow - drewniany sześcian od firmy Voila - PROJEKT "Grajmy"

Myślę, że nikogo nie zdziwi stwierdzenie, iż najbardziej lubię drewniane zabawki. A jeżeli mowa o różnego rodzaju drewnianych układankach, to już możemy mówić o "słabości" :-)  

Jedną z fajniejszych (oczywiście w mojej skromnej ocenie) układanek jakimi Ignacy lubił się bawić jako 3- 4 latek jest "Stacking jigsow" od firmy Voila. Jest to kostka drewnianych klocków, w skład której wchodzi jedna podstawka, na której układa się klocki oraz 15 klocków w różnych kolorach i kształtach. 


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia

Układanka jest wspaniałą alternatywą dla regularnych puzzli. Celem gry jest umieszczenie wszystkich klocków na podstawce tak aby utworzyć pięć warstw bez pozostawienia wolnych miejsc. Na każdym z poziomów należy użyć tylko 3 klocków. Trzeba dobrze przemyśleć strategię podczas układania, tak aby nie zostać przy ostatnim poziomie z niepasującymi klockami :-)

Wspaniały trening logicznego myślenia :-)Klocki mogą byc z powodzeniem wykorzystane również do tworzenia budowli w przestrzeni... 


...oraz na płaszczyźnie. Taka wersja gry tetris :-)


Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)