Przejdź do głównej zawartości

Stacking jigsow - drewniany sześcian od firmy Voila - PROJEKT "Grajmy"

Myślę, że nikogo nie zdziwi stwierdzenie, iż najbardziej lubię drewniane zabawki. A jeżeli mowa o różnego rodzaju drewnianych układankach, to już możemy mówić o "słabości" :-)  

Jedną z fajniejszych (oczywiście w mojej skromnej ocenie) układanek jakimi Ignacy lubił się bawić jako 3- 4 latek jest "Stacking jigsow" od firmy Voila. Jest to kostka drewnianych klocków, w skład której wchodzi jedna podstawka, na której układa się klocki oraz 15 klocków w różnych kolorach i kształtach. 


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia

Układanka jest wspaniałą alternatywą dla regularnych puzzli. Celem gry jest umieszczenie wszystkich klocków na podstawce tak aby utworzyć pięć warstw bez pozostawienia wolnych miejsc. Na każdym z poziomów należy użyć tylko 3 klocków. Trzeba dobrze przemyśleć strategię podczas układania, tak aby nie zostać przy ostatnim poziomie z niepasującymi klockami :-)

Wspaniały trening logicznego myślenia :-)Klocki mogą byc z powodzeniem wykorzystane również do tworzenia budowli w przestrzeni... 


...oraz na płaszczyźnie. Taka wersja gry tetris :-)


Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie