Przejdź do głównej zawartości

Klocki Wedgits

Nie umiem racjonalnie wyjaśnić dlaczego tak duża część naszych zabawa (jaką niewątpliwie są zabawy z klockami) została przeze mnie pominięta podczas doboru tematyki wpisów. Przecież prawie codziennie Ignacy "coś" buduje. Co prawda jakieś niewielkie wzmianki były choćby tu i tu, ale jest to malutka kropla w morzu (no dobra w jeziorze :-)). 

Dzisiaj pokażemy Wam jedne z ulubionych klocków Ignacego i nie będą to lego :-). Mowa o klockach, które w 2009 roku zdobyły  liczne nagrody i wyróżnienia m.in. iParenting Media Awards "2009 Greatest Product" jak również ASTRA Best Toys For Kids 2009.Mowa oczywiście o klockach Wedgit. Są to klocki składające się luźno, wykonane z tworzywa sztucznego, umożliwiające konstruowanie nieograniczonej liczby budowli przestrzennych. Klocki można łączyć zarówno w poziomie jak i w pionie. Elementy są na tyle duże, że nawet maluch może się nimi bezpiecznie bawić (choć ja osobiście nie dała bym białych, najmniejszych elementów dziecku poniżej 3 roku życia).   

Klocki te nie tylko gwarantują wspaniała zabawę ale przede wszystkim dają możliwość wykazanie się kreatywnością, pobudzają wyobraźnię, ćwiczą koordynację wzrokowo - ruchową, małą motorykę, precyzję oraz koncentrację.   

Wedgits to zestaw 15 elementów w skład których wchodzą:
- jeden czerwonym klocek,
- dwa granatowe,
- trzy żółte,
- cztery zielone,
- pięć białych

                                    

Każdy kolor klocków różni się wielkością, niekiedy też kształtem (klocki białe). Całość znajduje się w przeźroczystej podstawce, która służyć może zarówno do budowanie w niej jak i do przechowywania klocków (u nas w zastosowaniu obydwie opcje). 

Ignacy owe kocki dostał ok 3 może 4 lata temu. Po dziś dzień są gwarancją dobrej zabawy i nadal się nie nudzą. Jest to jedna z tych zabawek po którą zawsze sięga z dużą przyjemnością :-) Zresztą co tu więcej pisać popatrzcie na zdjęcia :-)
  

P.S 

Na zdjęciach widzicie więcej niż 15 klocków, ponieważ posiadamy trzy takie same zestawy (kupione każdy jako osobny komplet). Ponadto na dalszych zdjęciach jest zielona podstawka również zakupiona osobno, nie należy do podstawowego zestawu.

Komentarze

 1. Nigdy tych klocków nie widziałam/nie słyszałam o nich. mam już chyba za stare dzieci, a szkoda, bo aż mi się oczy zaświeciły na myśl, ile dają możliwości!
  Malgosia - czytoczary.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas się sprawdziły już u 3 latka :-) super zabawa i taj jak mówisz ogrom możliwości. My je uwielbiamy :-)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)