Przejdź do głównej zawartości

Z Cyklu "Znalezione W Sieci" - Symetria

Od dawna bawimy się z Ignacym w różne zabawy wspomagające rozwój dziecka. Od dawna wyszukuję w internecie ciekawych propozycji, z ogromną radością korzystam z dostępnych tam materiały do druku. Większość z nich jest do pobrania za darmo, ale nie ukrywa, że za kilka też płaciłam (ale zawsze było warto). 
Dziś pokażemy Wam jedną z takich pomocy, którą można pobrać za darmo.  
Karty z trzema figurami (kwadratem, kołem i trójkątem). Brzmi ciekawie? Otóż na pewno. Karty służą do dopasowania symetrycznego ww kształtów. Ja nasze przygotowałam na podkładkach aby wygodniej było je układać. Wszystko zalaminowałam a plakietki zrobiłam na rzepy. 

Ćwiczenie to:
- wprowadza obrazowo pojęcie symetrii,
- ćwiczy analizę i syntezę wzrokową,
- ćwiczy logiczne myślenie, 
- ćwiczy spostrzegawczość i cierpliwość,

Zapraszamy do zabawy :-)
  
 Plik do pobrania TUTAJ 

Komentarze

 1. Świetne są takie zabawy, też niedawno robiliśmy wiele podobnych rzeczy na rozwój percepcji wzroku ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tą układankę Ignacy robił ponad rok temu. Wyciągam nasze starocie żeby pokazać je na blogu. :-) Ciekawa jestem Waszych zabaw? Musze poszperać u Was na blogu :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam , a gdzie można pobrać plansze?

  OdpowiedzUsuń
 4. Hello ! Your efforts for your child are amazing! I am from India. just started browsing through the pages. Unable to download. It says the link as been blocked. could you please email . thanks a ton and loads of best wishes for him

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.