Przejdź do głównej zawartości

Z Cyklu "Znalezione W Sieci" - Symetria

Od dawna bawimy się z Ignacym w różne zabawy wspomagające rozwój dziecka. Od dawna wyszukuję w internecie ciekawych propozycji, z ogromną radością korzystam z dostępnych tam materiały do druku. Większość z nich jest do pobrania za darmo, ale nie ukrywa, że za kilka też płaciłam (ale zawsze było warto). 
Dziś pokażemy Wam jedną z takich pomocy, którą można pobrać za darmo.  
Karty z trzema figurami (kwadratem, kołem i trójkątem). Brzmi ciekawie? Otóż na pewno. Karty służą do dopasowania symetrycznego ww kształtów. Ja nasze przygotowałam na podkładkach aby wygodniej było je układać. Wszystko zalaminowałam a plakietki zrobiłam na rzepy. 

Ćwiczenie to:
- wprowadza obrazowo pojęcie symetrii,
- ćwiczy analizę i syntezę wzrokową,
- ćwiczy logiczne myślenie, 
- ćwiczy spostrzegawczość i cierpliwość,

Zapraszamy do zabawy :-)
  
 Plik do pobrania TUTAJ 

Komentarze

 1. Świetne są takie zabawy, też niedawno robiliśmy wiele podobnych rzeczy na rozwój percepcji wzroku ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tą układankę Ignacy robił ponad rok temu. Wyciągam nasze starocie żeby pokazać je na blogu. :-) Ciekawa jestem Waszych zabaw? Musze poszperać u Was na blogu :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam , a gdzie można pobrać plansze?

  OdpowiedzUsuń
 4. Hello ! Your efforts for your child are amazing! I am from India. just started browsing through the pages. Unable to download. It says the link as been blocked. could you please email . thanks a ton and loads of best wishes for him

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.