Przejdź do głównej zawartości

Matematyczna Gąsieniczka czyli "Counting Caterpillars" od Orchard Toys - PROJEKT "grajmy"

Dzisiaj kolejny wpis w ramach projektu  ‪#‎grajmy‬! Gra, którą wybrałam, jest dla nas szczególna. Dlaczego? Ponieważ to pierwsza w życiu gra planszowa jaką zakupiliśmy Ignacemu. 

Jak się domyślacie jest z nami już kilka lat :-). Ostatnio troszkę zapomniana, bo mimo, iż bardzo przyjemna i edukacyjna to młody już z niej wyrósł. Ale dzisiaj z radością zasiadł do rozgrywki.

Jesteście ciekawi co to za gra?
Przedstawiamy Wam grę "Counting Caterpillars" firmy Orchard Toys. Gra na rynku brytyjskim jest zalecana jako wspomagająca rozwój dziecka. Ponadto jest zgodna z podstawą programową tutejszych przedszkoli.

Co zawiera pudełko:

- 4 plansze,składające się z 4 - elementowych puzzli, które należy ułożyć aby powstała plansza,
- 40 plakietek z numerkami (4 identyczne komplety z numerkami od 1-10), każdy numerek w innym kolorze
- Instrukcję.


Gra jest wspaniałym egzemplarzem nadającym się na tzw. "pierwsze starcie z planszówką". 

Jak grać?

Otóż nic bardziej prostego. W zależności od ilości graczy (od 1-4) przygotowujemy, każdemu planszę (nie ma znaczenia którą, mimo, że różnią się minimalnie wyglądem) Na środek wykładamy również plakietki z numerami odwrócone tak aby nie było widać numerków (tyle kompletów od 1-10 ilu graczy).
I tak przygotowana gra jest gotowa do rozgrywki. Według instrukcji jako pierwszy plakietkę losuje najmłodszy gracz ( tutaj można ustalić własne reguły). Losowanie odbywa się w ustalonej kolejności po jednej plakietce w kolejce. Jeżeli zawodnik wylosuje numerek, który już ma ułożony na swojej planszy, odkłada plakietkę bez zdobytego kolejnego numerka. Celem gry jest ułożenie całej gąsieniczki, tym samym ułożenie wszystkich plakietek z numerkami od 1-10. Wygrywa ten kto pierwszy skompletuje wszystkie numerki. 

Nie przejmujcie się jeżeli dzieci nie znają jeszcze kolejności cyferek. Dopasowywać plakietki można na dwa sposoby. Licząc pola lub dopasowując kolor plakietki do koloru nóżek gąsieniczki. W ten sposób mniejsze dzieci mogą ćwiczyć rozpoznawanie nazywanie oraz kolejność numerków. 

Teraz  ‪#‎grajmy‬!


 Tą partyjkę wygrał Ignacy :-)

  
Koniec Gry :-)
Wpis w ramach projektu  ‪#‎grajmy‬!


Komentarze

  1. Podoba mi się, utrwalanie cyferek ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ignacy uwielbiał potrafił godzinę grać w kółko. Teraz już wyrósł z niej, ale od czasu do czasu lubi zagrać

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie