Przejdź do głównej zawartości

Remiza strażacka idealnym prezentem dla chłopca - Zabawki Rozwojowe

 Święta zbliżają się wielkimi krokami i choć bez wątpienia będą zupełnie inne niż te które pamiętamy, to nadal chcemy aby ten czas był wyjątkowy. Jednym z nieodłącznych elementów świąt są prezenty. Rodzice starają się znaleźć najciekawszy wariant dla swoich pociech. My dzisiaj pokażemy Wam bardzo ciekawą opcję dla chłopców w wieku od ok 2-3 lat w zależności od zainteresowań. Będzie to zestaw z remiza strażacka wozem strażackim, helikopterem ratowniczym, figurkami strażaków i kilkunastoma innymi dodatkami. Remiza jest firmy Viga i jest bardzo solidnie wykonana. Każdy element jest tu dopracowany a dzwoneczek na jednej ze ścian jest wspaniałą przysłowiową wisienką na torcie. Budynek ma trzy poziomy, parter, piętro oraz dach na którym znajduje się lądowisko oraz zejście na piętro niżej. Na samym dole mamy garaż na wóz strażacki z zamykanymi drzwiami. Jest nawet rura po której strażacy zjeżdżaj gdy rozbrzmiewa alarm 

Nikodem jest wielkim fajne pojazdów ratowniczych i byłam pewna, że taka remiza bardzo mu się spodoba, i nie pomyliłam się. Synek potrafi bawić się nią całe dnie, odgrywa scenki, taruje pieska i gasi niezliczoną ilość pożarów. Taka zabawa jest niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka. Dzięki zabawom tematycznym dzieci uczą się empatii, rozumienia otaczającego ich świata, budują poczucie własnej wartości, rozwijają wyobraźnie i poszerzają swoje słownictwo oraz ćwiczą mowę. To jedne z kluczowych sfer rozwoju dziecka, które należy wspierać poprzez odpowiednie zabawy. Jeżeli tak jak my macie w domu małego miłośnika pojazdów i szukacie pomysłu na prezent, to z czystym sumieniem polecamy Wam tą remizę strażacką, którą znajdziecie w sklepie Zabawki Rozwojowe. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.