Przejdź do głównej zawartości

Gra zręcznościowa "Łowienie rybek" firmy Jabadabado

 Nikoś ma obecnie fazę wrażliwą na rozwój motoryki małej. Na długie minuty potrafi zając się rożnymi zabawami, które wymagają od niego sprawności rączek. Ostatnio bardzo spodobała mu się gra "Łowienie rybek" firmy JabadabadoZestaw składa się z 10 drewnianych elementów do łowienia, mamy tu dwie rybki, żółwia, konika morskiego, rekina, delfina, rozgwiazdę, kraba, ośmiornicę i wieloryba. Mamy także dwie wędki a całość umieszczona jest w solidnym tekturowy pudełku, które jednocześnie pełni funkcję przechowywania gry jak i akwarium :-) 

Łowienie rybek to świetna zabawa i bardzo intensywny trening motoryki małej, precyzji ruchów ręki, zręczności, koordynacji ręka - oko, cierpliwości czy skupienia uwagi. Taka zabawa z dzieckiem to też świetny pretekst to tego aby ćwiczyć z dzieckiem mowę i poznawać nowe słownictwo. Na każdym ze zwierzątek znajduje się mały okrągły magnes na który należy nakierować wędkę aby "złowić" zwierzątko. U nas Nikoś jest na etapie, gry chce sam je łowić, jednak gdy troszkę podrośnie, będziemy mogli razem grać i zmierzyć się, komu uda się złowić więcej sztuk. 

Gra została wykonana z najwyższą starannością a elementy są bardzo duże, dzięki temu sprawdzi się już u maluszków a piękne pudełeczko będzie się także pięknie prezentować na półeczce 

Polecamy serdecznie!!!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.