Przejdź do głównej zawartości

Zakręcone robaczki - wydawnictwo Kukuryku

Początek jesieni nas nie rozpieszcza, pogoda nie dopisuje, jednak my wtedy zawsze sięgamy po planszówki. Ostatnio najczęściej sięgamy po Zakręcone robaczki, grę rodzinna wydawnictwa Kukuryku. Gra skierowana jest do dzieci od około 5 roku życia a grać w nią może od 2 do 4 graczy. W pudelku znajdziemy:

- 96 kafelków z fragmentami kolorowych robaczków,
- notes z tabelami wyników,
- oraz instrukcję.
Przed rozpoczęciem rozgrywki należy rozłożyć wszystkie kafelki na stole obrazkami robaczków do dołu. Następnie należy każdemu z graczy rozdać po 5 kafelków oraz wyłożyć jeden z nich na środek stołu, będzie to tzw. początkowy kafelek. Jeden z graczy ma także przed sobą notes i długopis do zapisywania zdobytych punktów. 


Zasady gry są banalnie proste, każdy z graczy w swojej turze dokłada jeden lub dwa kafelki (tu jest dowolności czy chcemy dołożyć jeden czy dwa kafelki) do tych znajdujących się już na stole. Musimy przy tym pamiętać, że dokładany kafelek musi pasować do każdej ze ścianek czyli tworzyć robaczka jednego koloru. Celem gracza jest ułożenie kompletnego robaczka czyli takiego, który składa się z głowy i ogona. Jednak im dłuższy robaczek tym gracz zdobywa więcej punktów, które po zakończeniu gry mogą dać mu zwycięstwo. Za każdego ułożonego robaczka gracz otrzymuje tyle punktów z ilu kafelków zbudowany jest robal. Po dołożeniu kafelka lub kafelków zawodnik dobiera ze stołu brakującą liczbę kafelków, tak aby cały czas mieć w ręce 5 sztuk. Gra kończy się gdy jeden z graczy nie może już dobrać kafelków, wtedy każdy z graczy może rozegrać jeszcze jedną turę i następuje podliczenie zdobytych punktów i wyłonienie zwycięzcy. Zakręcone robaczki to bardzo przyjemna gra, przy której można bardzo milo spędzić czas. To idealna planszówka na jesienne i zimowe wieczory, która pozwala wspólnie spędzić czas z najbliższymi, Dzięki prostym zasadom gracze skupiają się na osiągnieciu celu jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Jeżeli szukacie fajnej gry w którą można grać z przedszkolakiem i starszakiem, to nasze robale na pewno bardzo  Wam się spodobają.

Polecamy serdecznie!!!


Komentarze

  1. Bardzo fajna planszówka, w sam raz na jesienne wieczory. :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakie urocze te robaczki :) Grafika aż zachęca do zabawy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.