Przejdź do głównej zawartości

Układanka lewopółkulowa ludziki od Isani Handmade

Kochani dziś chce Wam zaprezentować bardzo ciekawą układankę dla najmłodszych, która nie tylko wciąga i zapewnia długie godziny świetnej zabawy ale także, a właściwie przede wszystkim wpływa na prawidłowy rozwój naszych dzieci. Mowa dziś będzie o układance lewopółkulowej ludziki, którą znajdziecie w niepowtarzalnej ofercie u Isani Handmade


Zestaw zakłada się 22 elementów:

- 6 kolorowych kubeczków,
- 6 kolorowych ludzików,
- 6 kolorowych ringów,
- oraz 4 kart z wzorami.


Nasz 2-latek bardzo lubi zabawy tym zestawem. Oczywiście na razie nie korzystamy z kart do odwzorowywania, na to przyjdzie jeszcze czas. Na tym etapie rozwoju, na którym jest nasz synek, zestaw pozwala ćwiczyć wiele kluczowych dla prawidłowego rozwoju umiejętności. Począwszy od kategoryzacji czyli dopasowywania elementów według koloru, co także ćwiczy analizę i syntezę wzrokową oraz percepcję po zdolności manualne jak prawidłowy chwyt czy precyzje ruchów ręki. Podczas zabawy maluszki ćwiczą także koordynacje ręka - oko, skupienie uwagi czy cierpliwość. 
Zestawem bawić można się na wiele sposobów. Wkładać ludziki do kubeczków i nakładać na nie ringi, odwrócić kubeczki i ustawiać ludziki na nich lub wymyślać różne układy np. ustawiać ludziki za kubeczkami a ringi przed nimi czy budować wieże z kubeczków. To tylko kilka propozycji, układów można stworzyć znacznie więcej, ważne aby dopasowywać je według koloru. 

Podczas zabawy można także ćwiczyć z dzieckiem rozumienie słownych poleceń. Osoba dorosła podaje kolejność ustawienia poszczególnych elementów a zadaniem dziecko jest je ustawić zgodnie z usłyszanym poleceniem. 

Starsze dzieci mogą wykorzystywać do zabawy także wzory. Dzięki odwzorowywaniu danych układów będą rozwijać lewą półkulę mózgu, która odpowiada za mowę, naukę pisania, czytania oraz funkcje intelektualne. Im jest lepiej stymulowana, tym dziecko osiąga lepsze wyniki na tych płaszczyznach edukacji. 


Układanka lewopółkulowa ludziki to przykład bardzo ciekawej pomocy edukacyjnej. Elementy wykonane z drewna są idealnie wyszlifowane a produkty użyte do ich pomalowania są bezpieczne dla dzieci i posiadają atesty. Dzięki stopniowaniu trudności zabaw to idealny przykład zabawki, która "rośnie" wraz z dzieckiem.

Polecamy serdecznie!!!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.