Przejdź do głównej zawartości

Rok na placu budowy od Tania Książka

 Dzisiaj mam prawdziwą gratkę dla wszystkich małych i dużych miłośników wszelakich pojazdów. Jako mama dwóch chłopców musiałam nauczyć się jak wygląda dźwig gąsienicowy, żuraw czy koparko - wywrotka :-) Obydwaj moi chłopcy są wielkimi fanami ogólnie pojętej motoryzacji. Oczywiście starszy syn (10 - latek) interesuje się już prawdziwymi autami, jednak mój dwulatek jest prawdziwym fanem wszelakich pojazdów. Uwielbia też książeczki o tej tematyce, a że właśnie jest w fazie intensywnego rozwoju mowy, byłam pewna, że jedna z najnowszych książek dla dzieci, wydanych przez Naszą Księgarnię pod tytułem Rok na placu budowy , przypadnie mu do gustu. I nie pomyliłam się, sporych rozmiarów książka, choć nie zawiera tekstu (wyjątkiem są nazwy miesięcy na każdej rozkładowce) jest u nas "czytana" a właściwie opisywana każdego dnia. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak bardzo pomogła mu w rozwoju umiejętności wypowiedzi. Dzięki niej poznał wiele nowych słów i szlifuje tworzenie zdań. To zdecydowanie obecnie jedna z jego ulubionych pozycji książkowych, po która sięga każdego dnia. 


Książka jest dość sporych rozmiarów i zwyczajnie zachwyca. Każda rozkładówka to prawdziwa gratka dla dziecięcej wyobraźni. W miasteczku rozpoczyna się wielka budowa, jest to długofalowa inwestycja zaplanowana na cały rok. Budowy ogromnego garażu ze stacją obsługi pojazdów oraz myjnią ma dopilnować Inżynier Quad, który to oprowadza nas po placu budowy. Inwestycja rusza z początkiem nowego roku i planowo powinna zakończyć się tuż przed sylwestrem. Czy ekipie uda się zakończyć pracę na czas? Przekonajcie się sami jak uwijać z powierzonymi im zadaniami będą Mały Dźwig, Betoniarka, Walec czy Żuraw. Na wielkie słowa uznania zasługują ilustracje, które to pełnią tutaj role przewodnika. To właśnie one są tu kluczowe. Nie ma mowy o nudzie a mnogość szczegółów sprawia, ze każde czytanie jest inne i zawsze odkrywamy coś nowego. 
Bardzo serdecznie polecamy Wam ten  picturebook, zachwyci on nie tylko wielkich miłośników pojazdów budowlanych. Wspaniała pozycja, która pozwala jednocześnie rozwijać mowę i poszerzać słownictwo dzieci. 

Polecamy serdecznie!!!

Komentarze

  1. Praca na budowie Szczecin? W STRABAG moje życie zawodowe nabrało stabilizacji. Do tego systematycznie wysyłają mnie na szkolenia, dzięki czemu staję się cenniejszy jako pracownik.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.