Przejdź do głównej zawartości

Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren - Wydawnictwo Zakamarki

 Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren to jedna ze sztandarowych pozycji wydawnictwa Zakamarki, która po raz pierwszy ukazała się ponad 12 lat temu z okazji 100 rocznicy urodzin pisarki, obecnie została wznowiona przy okazji 75 rocznicy urodzin Pippy. Wydawnictwo specjalizuje się na polskim rynku w wydawaniu pozycji szwedzkich autorów, w tym tej najsławniejszej, bohaterki wspomnianej publikacji. Jednak to nie jest kolejne dzieło Lindgren, a opowieść o niej samej jak była dzieckiem. Christina Bjork spisała tu wiele przygód słynnej pisarki, gdy ta była jeszcze dzieckiem. Mamy tu nie tylko wesołe anegdoty ale także kilka wzmianek o jej rodzinie, a także opis terenów na których się wychowywała.  Ta pozycja to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników twórczości Lindgren, ale jestem pewna, że zainteresuje także dzieci, które nie miały jeszcze styczności z jej twórczością. W tym drugim przypadku, młody słuchacz odbierze te opowiadania jako ciekawe przygody dzieci żyjących w dawnych czasach.
Książka zachwyca także ilustracjami Evy Eriksson. Jej charakterystyczna kreska widoczna jest tu na każdej rozkładowce. Dodatkowo znajdziemy tu wiele zdjęć pisarki z lat dzieciństwa, co bez wątpienia jest kolejnym ogromnym plusem tej pozycji. 
Książkę czyta się bardzo szybko, jest zabawna i wciągająca. Mamy tu wiele ciekawych zwrotów akcji oraz zaskakujące dialogi. To zdecydowanie jedna z ciekawszych książek jakie myliśmy przyjemność czytać w tym roku. 


Dzieła Astrid Lindgren są znane na całym świecie, dzieci wychowują się na jej powieściach. Dlatego tez uważam, że tą pozycję powinno poznać każde dziecko. Pozwoli ona  to spojrzeć nieco innym okiem na dotąd dobrze nam znane historie autorki i odkryć skąd czerpała inspiracje dla swoich bohaterów. Zdradzę tylko, że możemy tu poznać kilka postaci, które odegrały ważną role w zżyciu młodej Astrid, a którzy zostali na zawsze zapisani w historii jej twórczości. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.