Przejdź do głównej zawartości

Perspektywa w parku - układanka przestrzenna - Empis

Bardzo cenię sobie zabawki, które nie tylko bawią ale także, a właściwie przede wszystkim uczą. Jedną z takich pomocy jest bez wątpienia układanka przestrzenna firmy edushape Perspektywa w parku. Ta bardzo przyjemna w odbiorze wizualnym gra, to idealny przykład tego, że można połączyć zabawę z nauką, tudzież, naukę z zabawą. To także przykład na to, że wiele pomocy dydaktycznych może posłużyć naszym pociechom na dłużej, dzięki możliwości wykorzystania ich na różne sposoby i o rożnym stopniu trudności. 


Zestaw składa się z:

- podstawy, w której znajdują się cztery wycięcia,
- 8 elementów do układania,
- oraz 10 kart z wzorami.


Układanka skierowana jest do dzieci od 3 lat, wynika to raczej z poziomu trudności i konieczności dokonania dość trudnej analizy wzrokowej, niż zawierania małych elementów. Jednak jeżeli tak jak u nas 2 - latek radzi sobie dość sprawnie manualnie, bez problemu może rozpocząć zabawę tą układanką. Oczywiście wtedy nie korzystamy z kart, te zdecydowanie będą na tym etapie za trudne, choć ja planuje zrobić własne, z dwoma elementami. Zobaczymy czy Nikodem sobie z nimi porazi? 


A jak obecnie bawimy się z moim 2 - latkiem? Otóż stawiamy głownie na rozwój mowy oraz logicznego myślenia. Synek ustawia wybrane przez siebie elementy, nazywa je i podejmuje pierwsze próby określenia ich położenia względem innych elementów. Przykładowo (tu cytat) ..."mama, mama patrz chłopiec jest przed drzewem..." albo " tu tu piesio blisko dziewczynki..." czy ..."tutaj rower a tam lampa..." Jak widzicie podczas takiej zabawy dziecko bardzo intensywnie rozwija mowę czynna, a to tylko kilka z wielu przykładów jak synek opisuje powstające na planszy scenki. Jednak rozwój mowy to tylko jeden z wielu aspektów. Synek podczas zabawy ćwiczy także motorykę mała, precyzje ruchów ręki, koordynację ręka - oko, inteligencję przestrzenną, logiczne myślenie, percepcje wzrokowa czy cierpliwość oraz skupienie uwagi. Ponadto podczas układania mamy spora ilość przekroczenia środkowej linii ciała, co powoduje tworzenie się dodatkowych polaczeń neuronowych w mózgu dziecka.  


Jak już wspomniałam, do zestawu dołączone są karty z wzorami. Każda przedstawiona scenka jest inna, różnią się ilością elementów oraz poziomem trudności. 

 Perspektywa w parku to bardzo wartościowa gra edukacyjna, którą serdecznie Wam polecamy. To idealna pozycja do tego aby razem z dzieckiem usiąść i podczas zabawy wspierać jego rozwój, a to zapewniam Was przyniesie wymierne skutki w przyszłości :-) 


Komentarze

  1. Gdyby dodać do takich zabawek małe elementy, takie jak np panele słoneczne przy domach, ławkach ... łatwiej póżniej by było takim osobą inwestować w odnawialne źródła energi!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.