Przejdź do głównej zawartości

Perspektywa w parku - układanka przestrzenna - Empis

Bardzo cenię sobie zabawki, które nie tylko bawią ale także, a właściwie przede wszystkim uczą. Jedną z takich pomocy jest bez wątpienia układanka przestrzenna firmy edushape Perspektywa w parku. Ta bardzo przyjemna w odbiorze wizualnym gra, to idealny przykład tego, że można połączyć zabawę z nauką, tudzież, naukę z zabawą. To także przykład na to, że wiele pomocy dydaktycznych może posłużyć naszym pociechom na dłużej, dzięki możliwości wykorzystania ich na różne sposoby i o rożnym stopniu trudności. 


Zestaw składa się z:

- podstawy, w której znajdują się cztery wycięcia,
- 8 elementów do układania,
- oraz 10 kart z wzorami.


Układanka skierowana jest do dzieci od 3 lat, wynika to raczej z poziomu trudności i konieczności dokonania dość trudnej analizy wzrokowej, niż zawierania małych elementów. Jednak jeżeli tak jak u nas 2 - latek radzi sobie dość sprawnie manualnie, bez problemu może rozpocząć zabawę tą układanką. Oczywiście wtedy nie korzystamy z kart, te zdecydowanie będą na tym etapie za trudne, choć ja planuje zrobić własne, z dwoma elementami. Zobaczymy czy Nikodem sobie z nimi porazi? 


A jak obecnie bawimy się z moim 2 - latkiem? Otóż stawiamy głownie na rozwój mowy oraz logicznego myślenia. Synek ustawia wybrane przez siebie elementy, nazywa je i podejmuje pierwsze próby określenia ich położenia względem innych elementów. Przykładowo (tu cytat) ..."mama, mama patrz chłopiec jest przed drzewem..." albo " tu tu piesio blisko dziewczynki..." czy ..."tutaj rower a tam lampa..." Jak widzicie podczas takiej zabawy dziecko bardzo intensywnie rozwija mowę czynna, a to tylko kilka z wielu przykładów jak synek opisuje powstające na planszy scenki. Jednak rozwój mowy to tylko jeden z wielu aspektów. Synek podczas zabawy ćwiczy także motorykę mała, precyzje ruchów ręki, koordynację ręka - oko, inteligencję przestrzenną, logiczne myślenie, percepcje wzrokowa czy cierpliwość oraz skupienie uwagi. Ponadto podczas układania mamy spora ilość przekroczenia środkowej linii ciała, co powoduje tworzenie się dodatkowych polaczeń neuronowych w mózgu dziecka.  






Jak już wspomniałam, do zestawu dołączone są karty z wzorami. Każda przedstawiona scenka jest inna, różnią się ilością elementów oraz poziomem trudności. 

 







Perspektywa w parku to bardzo wartościowa gra edukacyjna, którą serdecznie Wam polecamy. To idealna pozycja do tego aby razem z dzieckiem usiąść i podczas zabawy wspierać jego rozwój, a to zapewniam Was przyniesie wymierne skutki w przyszłości :-) 


Komentarze

  1. Gdyby dodać do takich zabawek małe elementy, takie jak np panele słoneczne przy domach, ławkach ... łatwiej póżniej by było takim osobą inwestować w odnawialne źródła energi!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.