Przejdź do głównej zawartości

Ooodjazd! Pop up od wydawnictwa Dwie Siostry

Czy są tu jacyś miłośnicy pociągów? Ja mam w domu jednego 2 - latka i jednego 40 - latka, którzy uwielbiają pociągi. Dlatego też, gdy tylko zobaczyłam w zapowiedziach wydawnictwa Dwie Siostry książeczkę typu pop up pod tytułem Ooodjazd! wiedziałam, że musimy mieć tą pozycję w naszej domowej biblioteczce. I nie pomyliłam się, ta pozycja robi w naszym domu prawdziwa furorę. Chłopcy są nią zachwyceni, podobnie jak i ja. A musze przyznać, że jest czym się zachwycać.


Książka to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat najsłynniejszych pociągów jakie kiedykolwiek wyjechały na tory. Mamy tu cztery przepiękne trójwymiarowe rozkładówki, które przestawiają kolejno: "Rakietę" Stephensona, kolej nadziemna w Nowym Jorku, "Latającego szkota" japońskiego Shinkansena oraz francuski TGV. I choć główne skrzypce grają tu bez wątpienia przestrzenne obrazy to treść książki też należy bardzo docenić. To prawdziwa lekcja historii kolejnictwa, która zachwyci każdego jej miłośnika, bez względu na wiek. 


Czy wiecie jakie dwa angielskie miasta łączyła pierwsza kolej wybudowana pod koniec lat 20 XIX wieku? Co zastąpiło nowojorską kolej nadziemna? Jak szybko porusza się najszybsza lokomotywa na świcie? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej książce. 
Ooodjazd! to prawdziwa gratka dla miłośników tematu. To niezwykła pozycja, która znajdzie swoje miejsce w każdej dziecięcej domowej biblioteczce. U nas jest przeglądana i czytana codziennie, synek jest zafascynowany obrazami 3D, które ukazują się na każdej kolejnej rozkładówce. A po rozłożeniu całości tworzą piękną panoramę, która na prawdę zachwyca,

Polecamy serdecznie!!!


 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.