Przejdź do głównej zawartości

Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi - Wydawnictwo Mamania

 Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi światowej sławy psychologa doktora Michaela C. Reicherta to lektura na którą bardzo długo czekałam. Jako mama dwóch chłopców pragnę dołożyć wszelkich starań, aby wychować ich jak najlepiej. Zależy mi na tym aby jako dorośli mężczyźni byli dobrymi ludzi, odpowiedzialnymi mężczyznami pełnymi empatii i miłości do bliskich. Dlatego tak bardzo zależy mi na budowaniu relacji z nimi oraz pokazaniu im najlepszej drogi do osiągniecia pełni szczęścia. Jedna z najnowszych pozycji wydawnictwa Mamania to obowiązkowa lektura dla każdego rodzica chłopca, pedagoga czy osoby mającej styczność z chłopcami. W dziesięciu rozdziałach autor obala wiele stereotypów udowadniając jak chłopcy uwiezieni w "świecie twardych i męskich mężczyzn" stają się wycofani, mają trudności z kontaktami międzyludzkimi, nie potrafią się zaprzyjaźnić a w zżyciu dorosłym maja problemy z założeniami i zbudowaniem szczęśliwej rodziny. Doktor Reichert podczas swojej wieloletniej pracy, zdobył doświadczenie, które pozwoliło mu dogłębnie przeanalizować zachowania chłopców i wyciągnąć bardzo ważne wnioski, które ukazują jak bardzo Ci młodzi ludzie potrzebują relacji z innymi opartych na miłości, dzięki którym będą mogli stać się zdrowymi i pewnymi siebie mężczyznami. W książce ujęto wiele kluczowych aspektów takich jak okres nauki szkolnej, dorastanie czy wchodzenie w wiek dorosły. 
Jak wychowywać chłopców. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi to zdecydowanie bardzo ważna i wartościowa pozycja. Szczerze polecam ja każdemu, pozwoli spojrzeć na pleć męską z nieco innej perspektywy. 
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.