Przejdź do głównej zawartości

Jadzia Pętelka idzie na spacer - Wydawnictwo Zielona Sowa

 Jadzia Pętelka to obecnie ulubiona bohaterka mojego dwulatka. Mamy kilka tytułów z serii i Młody dosłownie zna je wszystkie na pamięć :-). Dziś chcemy Wam przybliżyć pozycje zatytułowaną Jadzia Pętelka idzie na spacer. Autorka całej serii jest Barbara Super a ilustracje tworzy Agata Łuksza. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Zielona Sowa


Jadzia przeglądając komodę z butami znalazła bardzo ładne buty na obcasie i chciałaby je założyć, jednak to są buty jej mamy. Mama proponuje dziewczynce spacer i prosi aby założyła kalosze ponieważ na dworze padało i są kałuże. Po krótkich negocjacjach wychodzą na zewnątrz. Dziewczynka ma ze sobą zabawki i od razu biegnie się bawić, niestety jej ukochana koparka ląduje w kałuży. Dziewczynka jest smutna, że nie może się nią bawić. Na szczęście z pomocą nadchodzą starszy brat Staś wraz z tata. Razem bawią się, skaczą przez kałuże i rysują kredą po chodniku. Po udanej zabawie cala rodzina Pętelków wraca do domu. 

Jadzia Pętelka idzie na spacer to bardzo ciekawa pozycja, która spodoba się nie tylko dziewczynkom ale i chłopcom. Realistyczna historia jest tu zdecydowanie bardzo dużym atutem ponieważ idealnie wpisuje się w nurt książek montessori friendly.

Polecamy serdecznie!!!
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.