Przejdź do głównej zawartości

Eksperymenty. Krok po kroku - Wydawnictwo Wilga

 Eksperymenty. Krok po kroku to jedna z nowości Wydawnictwa Wilga. Jest to zbiór ponad 30 eksperymentów, które można przygotować i przeprowadzić z dziećmi w domu, przedszkolu lub szkole. My bardzo często przeprowadzaliśmy domowe doświadczenia z Ignasiem gdy był młodszy, teraz kolej Nikosia :-) a ta książeczka na pewno nam to ułatwi :-)


Całość została podzielona na pięć rozdziałów:

- kuchenne laboratorium,
- ciało stałe, ciecz i gaz,
- siły przyrody,
- elektroniczność i magnetyzm,
- światło i dźwięk.


Każdy z eksperymentów został opisany według tego samego schematu. Mamy tu wykaz niezbędnych przedmiotów do wykonania danego eksperymentu, dokładny opis, krok po kroku jak przeprowadzić doświadczenie oraz obrazki ilustrujące każdy z etapów. Mamy także wprowadzenie oraz wnioski końcowe. Z publikacji dowiemy się miedzy innymi jak "zagłodzić" ogień, jak zważyć dwutlenek węgla, czym jest skraplanie, jak powstają kryształy czy o tym, że grawitacja jest wszędzie. To zaledwie tylko kilka przykładów spośród ponad 30 eksperymentów, które znajdziecie w tej pozycja i które bez problemu przeprowadzicie z własnymi pociechami w domu.


Książkę bardzo serdecznie Wam polecamy, to świetna pozycja dla tych, którzy w domowym zaciszu lubią razem z dziećmi poeksperymentować. Dzięki temu zbiorowi, jesienne i zimowe wieczory będą niezwykle ciekawe i edukacyjne.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.