Przejdź do głównej zawartości

Pinokio i Bambi - Wydawnictwo Harper Kids

 O tym jak moi chłopcy bardzo lubią książki pisałam wielokrotnie. Obydwaj lubią zanurzyć się w świecie wyobraźni, oczywiście dzielące ich przeszło osiem lat sprawia, że ich lektury różnią się od siebie, jednak obydwaj ten rodzaj spędzania czasu bardzo lubią. Ostatnio serce mojego młodszego synka skradły dwie pozycje, które nie tak dawno ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Harper Kids. Są to klasyki, bo któż nie zna przygód Pinokia czy Bambi?


Pinokio został wystrugany z kawałka drewna przez Gepetta, staruszka, który marzył o tym aby zostać ojcem. Nasz bohater otrzymuje szanse stać się prawdziwym człowiekiem, aby tak się jednak stolo, musi udowodnić swoim zachowanie, że na to zasługuje. Pierwszym krokiem ku spełnieniu swojego marzenia ma być pójście do szkoły i zdobycie starannego wyksztalcenia. Niestety nasza pacynka jest bardzo ufna, prawdę mówiąc za bardzo ufna co zostaje wykorzystane przez lokalnych zbirów. Namawiają go do występów, sprzedają kupcom... na szczęście ostatecznie Pinokio zrozumie kto jest dla niego najważniejszy i czyich rad powinien słuchać. Bambi, to historia, która od dzieciństwa wzbudza we mnie ogromne emocje. Naszego tytułowego bohatera poznajemy w chwili narodzin, od razu dowiadujemy się, że jest małym księciem, gdyż jego rodzice panują w lesie. Malec z dnia na dzień jest co raz silniejszy i z co raz większym zainteresowaniem odkrywa otaczający go świat. Niestety pewnego dnia odkrywa także niebezpieczeństwo jakie czyha na niego, jego rodzinę i przyjaciół z lasu. To człowiek, głośny i z długim "kijem" w ręce, który robi ogromny hałas. Oczywiście jest to mowa o myśliwych. Gdy pewnego dnia pada hasło: człowiek, Bambi wraz ze swoją mamą starają się uciec przed niebezpieczeństwem. Od tego momentu Bambi musi radzić sobie sam, na szczęście przyjaciółka z dzieciństwa pomoże mu przetrwać najcięższe chwile. Obie historie, zarówno ta o Pinokiu jaki  i o Bambi to bardzo pouczające opowieści, które powinno poznać każde dziecko. Są takie pozycje książkowe, które powinny znaleźć się w każdej domowej biblioteczce, te z cala pewnością do takich należą. 

Polecamy serdecznie!!! 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.